Diagramos ir apskaičiavimo metodikos paaiškinimas

          Mėlynoji linija A atspindi tik užimtų vietų kitimą, nepriklausantį, nuo pasaulio čempionatų populiarumo (dalyvių skaičiaus) kitimo. Mūsų šalies delegacija 1998 m. Austrijoje pasaulio čempionate ypatingam aukščiausiam pasiekimui sąlygojo ne tik fantastinis Nerijaus pasaulio vicečempiono titulo iškovojimas, bet ir tai, kad čempionatas buvo pats masiškiausias (net 146 dalyvių vidurkis). Atsiradus trečiajai - sprinto rungčiai, dalyvių skaičius pasaulio čempionatuose pradėjo mažėti.


          Šiek tiek padaugėjo dalyvių 2007 m. Maskvos čempionate (iki 119,7 dalyvių vidurkio per individualiąsias 3 rungtis), o dabar Japonijoje dėl didelio atstumo tarp čempionato vietos nuo labiausiai bevystančio orientavimosi sportą kontinento - Europos, o taip pat dėl pasaulinės ekonominės krizės dalyvių skaičius staiga sumažėjo iki 90 dalyvių (pačio žemiausio dalyvių skaičiaus per visą istoriją). Matematiškai nekreipti dėmesį į dalyvių sumažėjimą nėra objektyvu, nes į Japoniją neatvyko daug potencialių Lietuvos atstovams varžovų. Todėl dalyvių skaičius nežymiai pakoregavo rezultatą violetinės B linijos išraiška. Kad skaičiavimams mažiau sąlygotų netikėtos nesėkmės i netikėti dalyvių nuėmimai bei nesėkmingi startai - išryškinamas pasiektas suminis visų dalyvių rezultatas vidutiniškai vienam įskaitiniam delegacijos rezultatui išreikštas geltona   C linija. Todėl mūsų Lietuvos delegacijai aukštas vieno asmens - Nerijaus sidabro medalis labai paryškino auksinės spalvos linijos šį jo iškovojimą. O kai šiemet pirmą kartą Nerijus nestartavo, Lietuvos delegacijoje neliko anksčiau jo iškovotų aukštesnių vietų ir tai matosi, kad geltonosios linijos taškas dabar Japonijoje gavosi žemiausiame kaip niekad taške ir žemiau nei kiti taškai. 

          Primenu: Kaip matome, Lietuva OSS pasaulio čempionatuose pradėjo dalyvauti prieš 17 m. ir po svaiginančios sėkmės Austrijoje (kai Nerijus tapo pasaulio vicečempionu), Lietuva 2000 m. leido sau padaryti pertrauką, kas matosi ryškiai kreivėse. Paradoksalu, bet antrasis Lietuvai čempionatas Norvegijoje ir liko antruoju pagal sėkmę, prie kurio lygio net nepriartėta net Lietuvai šio tūkstantmečio sėkmingiausiame užpraeitų metų čempionate Maskvoje. O štai, kaip ne liūdna, bet dabar, sugrįžus iš Japonijos, matematinė mūsų delegacijos užimtų vietų sumos išraiška gavosi beveik pačiame žemiausiame pirmojo starto lygyje. Todėl 17-os metų bendroji mūsų sporto istorijos matematiškai išreikštoji krypties linija (ryškiai juodos spalvos) yra pakrypusi žemyn. Vadinasi, pastarojo dešimtmečio tendencija yra ryškaus Lietuvos OSS smukimo dešimtmetis. Exclamation Visus kitus šio skaičiavimo pagrindus ir skaičiavimo formules EXEL-yje prašome patikrinti peržiūrėjus visų 17-os metų tarpo (10-ties) pasaulio čempionatų mūsų delegacijų sudėtis, jų užimtas vietas, rezultatus ir kiek už jų pasiekimus skirta taškų pagal proporcingai didėjantį vertinimą.

Tolimesnei pedagoginei analizei pridedamas OSS rinktinės narės protokolo išrašas su papildomu paskaičiavimu iš 2003 m. Europos jaunių čempionato.