Puslapis pastoviai atnaujinamas - papildomasPasaulyje vykstančios varžybos
Šiame puslapyje rodomos tos varžybos, kurių dalyviai buvo susiję su Kazlų Rūdos sportu - yra pažįstami kazlųrūdiečiams.

Pasaulio orientavimosi sporto čempionato Čekijoje atgarsiai

 

 ir įspūdžiai kelionės dviračiu iš Lietuvos bei atgal per Čekiją - Lenkiją -
OPERATYVŪS PRANEŠIMAI nuo dviračio.

 DVIRATIS - tai nuostabiausia ne tik transporto, bet ir keliavimo - pasaulio pažinimo priemonė.

GRĮŽIMO KELIONĖS PRADŽIA
Dingus dviračiui (šį ir kitą anekdotą skaitykite žemiau) ir atsiradus kitam - geresniam dviračiui - kelionę toliau tęsiu. Labai maloniai išlydėjo orientavimosi sporto kolegos - labai daug padėjo man asmeniškai pasaulio čempionato vienas iš organizatorių Tomaš-as ZDRAHAL-as, kuris buvo ir 1972 m. pasaulio čempionato (kurį man teko stebėti tuometinėje Čekoslovakijoje) vienas iš organizatorių. jis pasirūpino, kad man, užkilus į Sudėtų kalnus, būtų parūpinta nakvynė PENZION-e "Francišek" ir buvau pavaišintas restorane ALBERT. Tai vardas ir pavardė Tomaš-o draugo - šių įstaigų savininko kaime Staraja Ves prie Rymažovo, prie kurio vyko Pasaulio čempionato vidutinės trasos kvalifikacinės ir finalinės varžybos. Pas FrancišekAlbert-ą nakvojo ir maitinosi Norvegijos rinktinė, jo kieme yra paminklas atminti to kaimo buvusiems gyventojams (Sudėtų vokiečiams) žuvusiems per pirmąjį pasaulinį karą. Beje, Francišekas pats prieš mėnesį dalyvavo pasaulio veteranų varžybose Portugalijoje, yra dalyvavęs Švedijos garsiajame Vaza Lopetet slidinėjimo maratone, iš Kinijos yra atsivežęs unikaliausias archeologines iškasenas, kurios puošia jo penzion-o barą. Toliau nuostabiausi Sudėtų kalnai, krioklių parkas Karlovoje Studenkoje, rašytojo Gogolio poilsio nuostabus miestas Jeseniki ir pakelyje sutikti bendraminčiai - dviračių sporto bei turizmo mėgėjai, bendravimas u jais ir viešėjimas pas juos - apie visą tai nuotraukos ir detalesnis pasakojimas apie čekų bei pietų lenkų gyvenimo būdą su dviračiu kelionėje pateiksiu vėliau.

          Kelionės RETRO: Svarbiausias mano pasakojimas: DVIRATIS - TAI GYVENIMO  BŪDAS.
Šitaip man pasakė per vakarienę  .... iš Glucholazni miesto, kuris yra prie pat Čekijos sienos prie upės Bela. Nusileidęs nuo nuostabiųjų Sudėtų kalnų ir už jų prieigose žymaus rusų rašytojo Gogolio poilsio miesto Jesenik, dardėjau vis tiek vis žemyn ir žemyn mažu polinkio kampu palei tą pačią Belą upę link sienos. Kaip visad, sutikau pakeliui pagyvenusių sportininkų - dviratininkų grupę. Tik kirtus valstybinę sieną, ir pradėjus kilti į pirmąjį statų kalną, su ta grupele pradėjau lenktyniauti. Nežiūrint didelio svorio, bet naujam dviračiui dirbant kaip laikrodukui, nei kiek nuo tos sportininkų grupelės neatsilikau. Įdomiausia, kad tik įvažiavus į Lenkiją, pradėjo pliaupti lietus. (Jis kiek toliau į rytus Zakopanėje sukėlė potvynius, buvo paskelbta tame regione net ypatinga padėtis - pastoviai per valstybės žiniasklaidos priemones apie tai kalbėjo).  Be tas lietus nesukėlė jokių problemų, nes jį numačiau iš anksto ir užsigaubus po dviratiniu apsiaustu, pirkto geriausio Lietuvos MTB_O orientacininko Vikinto Čelkio tėvo parduotuvėje - jaučiausi kaip tikroje kabinoje.
       Užkilus ant kalno, prasidėjo miestas Glucholazni. Jo pavadinimas, sako, kilęs nuo to, kad buvo jame šilti gydomieji šaltiniai; tokie pat, kaip prie buvusio Jeseniki priemiesčio Marijanskije Lazni, kuriame ir gydėsi minėtas rusų rašytojas. Dėl konkurencijos, kad paniekinti tą miestą, taip ir pavadino, kad tie šaltiniai yra tamsūs (gluchi) - nežinomi. Kiaurai peršlapusi grupelė pradėjo skirstytis po savo miestą. Kai su jais besikalbėdamas prisipažinau esąs iš Lietuvos, jie ne tik aiktelėjo, bet ir pakvietė paviešėti - pernakvoti. Tad prie vakarienės stalo daug pakalbėjome apie dviračius.

     Žmonės susiradę savo bendraminčius, kiekvieną išeiginę važiuoja į kalnus. Juose visur dviratiniai takai. Tai kompanijai priklauso ir jo žmona Gražina. (Nustebau, kad lietuviškas vardas, nors kraujyje lietuviškumo nei kiek - matomai Adomo Mickevičiaus poema "Gražina".) Parodė ponas ... ir medalį užkilimo į Čekijos Sudėtų aukščiausią kalną Praded (išvertus - "Prosenelis") tradicinių varžybų, ant kurio buvo įrašytas kopimo dviračiu laikas (54 min. ... sek.) Papasakojo ir apie du dviratininkų miesto klubus, kuriam ir iš jų priklauso, bet jam neįsipareigoję. Pašnekovas pabrėžė, kad toks pastovus dviračiu važinėjimas ir padėjo atsikratyti įpročio rūkyti. Apie tai pabaigsiu vėliau. Geresnio poilsio net neišsivaizduoja, kaip važiuoti ir važiuoti dviračiais.  Ponas ...i štysai rodė kalnų žemėlapius, išvykų nuotraukas. Daugiau apie Čekijoje dviračių madą ir nuotraukos ČIA.

      Šiuo metu (liepos 28 d.) jau paskiręs visą parą Lenkijos karalių buveinei; Krokuvai, išvažiavau į Varšuvos trasą ir pradėjau grožėtis Krokuvos-Čenstochovos aukštumos ilgais lėkštokais pakilimais - nusileidimais, kuriu Lietuvoje tokių ilgų neteko regėti. Kai grįšiu, nuodugniai papasakosiu apie didingą Vavelį, buvusius sostinės centrą, kuriame Adomo Mickevičiaus paminklas (prie jo karsto nusilenkiau garbingiausiame Lenkijos mauzoliejuje, kuriame ir Didysis Lenkijos karalius Jogaila ilsisi) ir katedros miesto saugo kas valandą trimitavimas nuo bokšto viršūnių, kai išmuša laikrodis valandas. Tai miesto tradicija, kuri atsirado nuo viduramžių totorių apgulties laikų. Teks papasakoti ir apie mirties fabriką Osvencimą -vokiečių pavadintą AUSCHWITZ bei BIRKENAU.  

       (liepos 25 d. 19 val.) tarp Kiendziežin Kozle ir Gliwice suradau prieglobstį restorane, nes už lango siaučia audra ir liūtis. Kadangi tame restorane yra internetas ir jame galiu pasijungti savo dviratinį kompiuterį, todėl sustojau trumpam poilsiui. Tame restorane liejasi gyva muzika ir dainos. Tokią pat gyvą sceną prieš 2 val. filmavau Kiendziežin Kozle senamiesčio centre. Deja, internetinis Wireless restorane nekabina Comanderio Total ir todėl negalėjau atnaujinti puslapio.

ĮSPŪDŽIAI bus dar gerokai papildyti.
 Lietuvos
OS-o pirmoji smukimo priežastis-
 ORIENTAVIMOSI SPORTO STAIGUS GEOGRAFIJOS PASAULYJE PLITIMAS
 

       


Paskutinė skandinavių hegemonija. Suomės jau visiškai nestebina, kad jos absoliučiai stipriausios pasaulyje. Bet Švedijos ir Norvegijos orientacininkai šį kart atidavė savo karūnas - net latvių vyrai estafetėje aplenkė visas skandinavų komandas.


Ar kas pamena, kad kada nors būtų buvus keliama Didžiosios Britanijos vėliava per čempionatus?


Laukite, kinietės dar ateis. Joms maga nusifotografuoti su pasaulio čempione Mini Kaupi - kinietės siekti žada jos pėdomis. To dar niekad nebuvo pasaulio OS-o istorijoje, kad kinietės būtų ne tik prilygusios, bet ir gerokai aplenkusios mūsų lietuvaites.

melioratorius rašo:
Pradės sektis mums tada, kai ir mūsų šalies prezidentai pradės labiau apie OS-ą nutuokti.

... is os_ketvirtadieniu etapu ... arciau ir arciau prezidento.. Viena kita KP galima butu irengti ir prezidenturos kiemelyje:) Rezultatai kaip mat pageretu...
Geres rez-ai tik tuo atveju, kai Prezidentas pats pas orientacininkus eis ir su jais kalbesis, kai zymiausi orientacininkai aiskins jam (kaip Sirmaisas Zalteriui) apie OS-o plonybes, tada ir visa valstybine struktura visai kitaip prades ziureti i OS-a, kaip i rimta sporta. O tada federacijos elitui teks irgi pripazinti, kad OS-as jau sportas, o ne turizmas. Kol mes patys nepripazinsime, kad laikas pradeti taikyti siuolaikinio SPORTO PRINCIPUS, taip, kaip jau latviai tai pradejo - jei ir toliau ignoruosime ELEMENTARIUS SPORTO REIKALAVIMUS - musu rezultatai pasaulyje dar labiau smuks. Kad jie smuks - zinojau - jauciau - neapsirikau. Crying or Very sad Todel ir miniau dviraciu i Venspili ir i Olomouca.

P.S: 1. Twisted Evil Beje, Olomouce prie O-festivalio centro pavoge man dvirati. Bet as vis tiek minu toliau. Placiau apie tai anekdotu skyrelyje Very Happy

P.S.: 2 Pasidinkite ir įsižiūrėkite į Prezidento Zalterio dėmesingumą, ką aiškina M. Sirmaisas (jis su rinktine po WOC-08 iš Olomouco ne namo, kaip mūsiškiai, bet išskrido į Prahą, iš kurios į Pasaulio taurę vyks) tai pavyzdys, kaip reikia valdžiai aiškinti, jei norime, kad mus suprastų.


...........................................................................................................................................................Sudėtu kalnai - miestas JESENIK.

Pasibaigė pasaulio čempionatas estafečių rungtimis

(vėliau bus pratęstas išsamus fotoreportažas su analizėmis)


Malonu, kad visą televizijos transliaciją, kaip niekad per WOC, galima pasigerėti ir dabar, ir bet kada. O rezultatais vis tik turime pasididžiuoti - brolių - mūsų kaimynų nuo Baltijos pakrantės sėkmė yra labai ir mums svarbi. Juk pasaulis mus mažytes valstybėles iš raidės "L..." ne labai skiria. Nepamirškime Viliaus A. sparnuotą frazę jaunimiečiams "

Vilius A. rašo:
... Lauksime sugrįžtant, kad ir kaip bepasirodytumėte Smile...

 Ne veltui mūsų kaimyninės šalies prezidentas bendravo su savo orientacininkais. Pradės sektis mums tada, kai ir mūsų šalies prezidentai pradės labiau apie OS-ą nutuokti.

O dabar pasinerkime į Čekijos istoriją. Su ja daug siejo net pirmieji Lietuvos Didieji Kunigaikščiai. Juk Olomoucui jau 700 metų - pasigerėkime juo. Pamenu, kai Jonavos 250-metį teko išmūšinėti tik tam, kad surengus miesto šventę ir per tą šventę OS-o sprintą viso miesto žiūrovams rengti. Tad daugiau švenčių tokių, kokia buvo Olomouce. Tada klestės mūsų sportas.

 

okmedis rašo:
http://www.orientering.se/t2.asp?p=1920&x=1&a=1139543


Nepergyvenkime - išgabentas buvo operatyviai varžyboms skirtu malūnsparniu. Suteikus kvalifikuotą pagalbą, pasak. man vieno organizatoriaus - Thiery Ž. buvo paleistas tuojau pat. Mat širšės įkandimas, atrodo, į liežuvį rimtas pasekmes turėjo, nes turėjo ir alergiją.

Taigi Olomouca palikau besijausdamas tikru TUR DE FRANC lenktyniu dalyviu. Ta proga manes kalnuose i kuriuos tamsoje reikejo sukilti, PENZION-e lauke manes atvykstant nakvynei jo savininkas FRANCIŠEKAS. Taip vadinasi jo vardu tas "penzionas" Stara Ves kaimelyje, prie kurio vyko WOC-08 vidutines kvalifikacija su finalais ir tame "penzione", bei jo RESTAURACIJ-oje Norvegijos rinktine naudojosi. jos nuotrauka veliau idesiu. Jis man kvalifikacijos bei finalu trasu zemelapiais aprupino ir as "sudalyvavau" WOC-08 abiejose trasose per diena kaip tikras cemp-o dalyvis. be to seimininkas papasakojo apie Portugalijoje veteranu pasaulio cemp-a, kuriame jis dalyvavo ir dar Vasa Lopetet slidinėjimo  90 km maratone rodė gautas atributikas.

Tai tiek ... Įspūdžių bus dar daug, tik rašyti problemos - sunku kelionėje surasti internetinį ryšį, kad galėčiau savo kompiuterį pajungti. Pateikiu šio penzion-o adresą
:
  www.frantisek.tym.cz      jana.albertova@centrum.cz Gal kas norės žiemą atvykti paslidinėti paturistauti - tai galima ir vasarą puikiai - ir orientacininkams pasitreniruoti !!!


Tai jau naujas dviratis vietoje pavogto. Pavažiuoji kažkiek, ir vis naujas stendas su tos vietovės labai tiksliu žemėlapiu. Įsimini kelią ir varai iš atminties apie kelis - keliolika km iki sekančio stendo. Tai pati puikiausia regiamosios atminties treniruotė.
 

Olomouce prie O-festivalio centro man pavoge dvirati. Neprirakinau, nes turejau uzgaisti apie 10 sek., bet uzsiziurejau i rezultatus kokias 2-3 min. Buvau ramus, kad dviratis prie iejimo i ofisa priesais stendus rez-u stovi, tuo labiau, kad tik O-sininkai visu saliu, tikrai nepaims. Bet, pasirodo, jis pats nuvaziavo (pabego), nes jo Lietuvoje niekur niekad nerakindavau - tokiu prastu niekas nevagia.

Na, o kai ruosiausi sugrizti ir islydejes Lietuvos rinktine namo, nuejau atsisveikinti i WOC-08 centra, menkesniu daiktu kuprine palikau prie centro ant suoliuko. Kai atsisveikines isejau - savo akimis nepatikejau, kad po mano kuprine rausiasi dvi asabos. Pagalvojau, kad man vaidenasi ar rodosi. Todel dar nesokau prie ju, dar atsisveikinejau su labai maloniu ofiso budinciuoju.

Bet zado netekau, kai priejau prie daiktu - is kuprines visi buvo istraukti ir ismetyti, o po juos rausesi kazko labai ieskodami "aiskios asmenybes". Tada prisiminiau naujai tik ka isigyta gera mobiluji, kuris "nustipo" ir, kadangi PIN kodas liko namuose - ji su grotuvu nauju irgi "nudvesusiu" idejau tarp menkaverciu daiktu. Kad ju nera, is kart supratau. Budintis is kart iskviete policija, o mano kolega Tomasas is WOC-08 centro (jis buvo ir WOC-72 organizatorius, kada ji man teko stebeti tuometineje Cekoslovakijoje) - pradejo uzsiimineti su blaivesniu "asmeniu", kuris, neva, pamirso, kokiose siuksledezese tai paslepe.

Supratau, kad piktuoju neispesime. Pradejau ji glostyti, aiskindamas, kad zmogelis yra alkanas ir jam parodziau baknota, kuri uz nuosirduma jam dovanosiu. Alkanasis ir istirpo - is kart nuvede mane i griuvesius esancius salia bendrabuciu, kuriuose gyveno WOC-08 dalyviai. Griuvesiai buvo to ALKANOJO bustine, kurioje jis pradejo begioti po ivairius aukstus ir kratyti is siukslynu surusiuotus daiktus. Pagaliau iskrate ir manuosius. Very Happy

Tik buvo siokios tokios problemos, kai policijai reikejo isaiskinti, kad atidave geruoju. Todel uzsimaniau tokiu budu ir savo dvirati atgauti. Uzsidejau ant sprando dviratine kuprine, lyg koki balna sau ir einu per miesta, WOC-08 bustines vietove palikes. Pirmojo sutiktojo paklausiau: "Kur pardavineja vogtus dviracius?" Jis man: "Matau, kad tavo arklys nudvese". Very Happy Jis man pasisiule padeti - pasodino mane i automobili ir po visus "bazarus" paveziojo, kad galeciau atsirinkti dvirati padoresni. Taip, kad tikrai, dabar turiu padoresni, nei tas "nudveses ir nuvaziaves". O tas, kuris man padejo - jo vardas Martin ir yra verslininkas, kuris gamina dviraciams uzrakinamuosius itaisus skirtus prie parduotuviu pastatyti. Jojo gaminiais galetu pasinaudoti ir musu varzybu organizatoriai. Placiau www.tano.cz Idea

 
 
Osvencimo kankiniui Maksimaljanui kolbe paminklas ir šalia jo kaimo muziejuko įkūrėjo žmona kilusi iš Vilnijos krašto, kuri sovietų buvo vos nenužūdyta ir Naujosios Vilnios gyventoju buvo išlaisvinta iš kalėjimo.
woc-08-olomouc\krokuva-katynes-stendo-fragment.jpg
 

Ilgos trasos finalai
(penkta čempionato diena)


Sveikinkime JonąVytautą finišo tiesiojoje pasirodžiusi kartu su  Danielu HUBMANU. Lai šis momentas mūsų brangiausiam atstovui ir gal jauniausiam čempionato dalyviui teišlieka atmintyje kaip simbolis, kad su laiku  ši aukščiausiojo tikslo viltis ir turės ateiti ir į Lietuvą. Viskas priklausys tik nuo to, kiek bus valios siekti to tikslo, kaip šis baltojo kryžiaus raudonoje vėliavoje šalies atstovas tai akivaizdžiai pademonstravo.

 
Prisiminkime Ventspilį, kai Baltijos kopų pinklės koją pakišo. Bet koks ryžtas mąstyti ir dar sykį mąstyti. Šis principas ir atvedė Danielą prie pergalės

Štai ketvirtoji orientavimosi festivalio ir trečioji čempionato diena. 

Kautis nebuvo karštą - kalnai ryte buvo paskendę debesyse ir dulksna merkė įkyriai.

Pranešimas
besar
PranešimasParašytas: Kv., 07 17 2008, 19:36    Rašyti temą:

Minna Kauppi po to kai kirto finiso linija labai labai graziai nusisypsojo Smile Tokia cempioniska sypsena!


Iki fini
šo Minna KAUPPI kovojo kaip pridera sportininkei.

 
besar rašo:
Vytenis vos vos Pasi Ikonen nenudauze su savo dviraciu pekeliui i finisa Laughing

Visa tai vyko toliausiai (per 60 km) nutolusioje nuo Olomouco varžybų vietovėje. Todėl nuo dviračio nutariau pailsėti ir pasinaudojau čempionato dalyvius vežančiu autobusėliu. Juo važiavo vos kelių šalių sportininkai. Kiti dalyviai naudojasi savo transportu. Mūsų sportininkai į varžybų vietą atvyko kartu su latviais - su jais kooperuojasi ir skirstosi pagal startavimo laikus. Malonu, kad ne tik varžosi, bet ir bendrauja kaip Baltijos šalių atstovai. Latviai taip pat, kaip ir daugelis mūsiškių pasirinko tik po dvi rungtis. Visose rungtyse startuoja tik gerai pasiruošusi Aija SKRASTINIA. Deja, ji dar nesėkmingiau nei mūsų Indrė - geriausia latvė praleido KP

 

 

Ir Čekijos eglynai didžiuojasi prancūzo pergale.
Prancūzijos nacionalinių spalvų kaloritas.

  1. Pasididinkite Simą!
    Jis
    išlieka Lietuvoje geriausiu; sprinte ir dabar vidutinėje trasoje. O JonuiVytautui antru startu po 3-4 val. poilsio gal bėgosi sunkiau.

Bet moterims vakar buvo sunkiau, joms žymiai daugiau teko kaip į karcerį KARANTINE uždarytoms sporto salėje net nuo 13 val. iki kol neprasidėjo joms varžybos.Tai apie kokį normalų galima atsistatymą svajoti, kai teko visoms ant kietų grindų apie 4 val. voliotis? Net žiūrovai pavargo nuo  vyrų kovos stebėjimo įtampos, ir komentatoriai išsikvėpė. todėl moterims buvo dėmesys kur kas mažesnis. Be to ir temti pradėjo. Nežinau, kaip tankiuose eglynuose reikėjo skaityti žemėlapį. Ar nereikėjo šviestuvų? Kai du startai, gal reik kvalifikacines ankščiau pradėti, arba vyrus su moterimis kartu leisti, padidinus starto intervalus, kad traukiniais nebėgtų, o gal čempionatą per Jonines rengti, arba rengti tik arčiau poliarinio rato, kur ir naktį šviesu, arba atidėti čempionatą, jei saulės nėra - rūškana diena, kaip vakar, arba su ciklopais gale startuojantiems bėgti. Gal todėl vėliausiai startavusios, kaip Inga DAMBE, Anne Margretthe HAUSKEN ir kai kurios kitos, kvalifikacijoje pasirodžiusios geriausiai - finale atrodė tarp savų šalių komandos draugių atrodė prasčiausiai.
 

 

 


PASIDIDINKITE! Mūsų Inga vėl finišuoja kovoje su Inesa BRODMANN (Šveicarija) užėmusią 23-čią vietą ir 6-tą kartą čia minimą orientavimosi su slidėmis atstovę bulgarę Iljaną ŠANDURKOVĄ, kuriai treneriai, priešingai nei Lietuvoje slidininkėms vasarą sportinių batelių neatiminėja.

Pagal skaičiuotes nuo Australijoje JWOC iki Gioteburgo geriausiai patobulėjusi Vokietijos ateitis Esther DEUTCH (jos pavardę išvertus bus "Vokietė"), kaip reta tai šaliai - jau finale. O už mano buvusią treniruojamąją Editą buvusios silpnesnės, kaip slovakė Jana MACINSKA, prancūzaitės Capucine Vercellotti, Amélie Chataing vakar sėkmingiau pasirodė už mūsų Sandrą, o manosios buvusios varžovės kaip estė Annika RIHMA net 11-tą vakar išplėšė, o čekė, žymiosios Danos BROŽKOVOS jaunoji sesutė Radka vakar Čekijai bronzą padovanojo. Tai ar dar maža pavyzdžių, kad ne Lietuvoje sportuojančios žymiai geriau tobulėja!!! Net visad dar ir šiemet Editai pralošinėjusi ukrainietė Iaraslava TRYGUBIAK ir ši į finalą pateko. 


PASIDIDINKITE! .Jonuko nuomonė.
molis rašo:
Jonui tokiam jaunam man atrodo sunku buvo dvi trasas per viena diena.

 Tokios pat nuomonės ir jo trenerė - bijo, kad iki rytojaus ilgos trasos gali neatsigauti. Krūvis JonuiVytautui kur kas didesnis nei Viliui šiame čempionate. Mano nuomonė - jaunojo organizmas kaip tik turi greičiau atsistatinėti. Juk šiandieną poilsis - prakaituoja tik O-festivalio dalyviai. Palinkėkime mūsų šaunuoliui gerai pailsėti - jis dydvyris, kad vienintelis iš vyrų Lietuvoje pasirengęs ilgą trasą įveikti.

Visų stipriausių pasaulyje orientacininkų prabėgimai - http://tracdev.dk/tracking/woc/mlm/indexM.htm

 

l

Visi radio_KP http://www.riechersonline.de/WM-TCH/MittelH.html

 


              RETRO
(Atvykimas dviračiu - kirtus Lenkiją ir pirmos 3 čempionato dienos)


Pasaulio čempionatas Olomouse
(jau nuvykus)


Šiais skelbimais nuklijuotas visas Olomoucas. Jame vaizduojamas Jan Prochazka. Deja, tarp dalyvių registracijoje mes nematome užpraėjusių metų didvyrės, australietės - WOC-06 sprinto čempionės Hany  Allston.
Kaip man paaiškino, jai gana rimtos problemos su sveikata, širdies ir galvos srityje viename iš centrų sutrikusi kraujotakos aprūpinimas.

Ir štai atgarsiai apie čempionatą
ir mano atsakymai į juos:
Po sprinto finalo Olomouco centrinėje senamiesčio aikštėje

V.B. rašo:
... Hubmanui nesiseka laimeti aukso .

Taip, visiškai teisingai - jau antrą kartą jį fotoaparate užfiksuoju, kaip jam SUDEGA AUKSAS. Prisiminkite, kaip Ventspilyje iš finišo koridoriaus nenorėjo išeiti ir interviu nedavinėjo. Ir dabar komentatoriai pranešinėjo, kad Daniel-as prieš Andrey Chramovą-ų pirmavo ir kai jis artėjo link finišo,


Visi tikėjosi tikėjosi, kad gerins turintis trasoje geriausią rezultatą ... Deja.


Bet Martin-as Johansson-as ir, ypač, Anne Margretthe Hausken - Ventspilio didvyriais įrodo, kad jie visad yraq stipriausi. Manau, kad tai gyvas pavyzdys, kad reik permąstyti visą mūsų lietuviškąją sampratą apie vietovių įtaką rezultatams. Jei ir "klasikoje" sudėtingais savitose landšaftuose ir sprinte tarp gatvių tie patys nugali - tai ...

Dabar Olomouco centrinėje miesto (rotušės) aikštėje, tiksliau - ir senoviškai nuostabiame Protėjovo miesto senamiestyje, kur išsisprenė finalininkai - buvo ir staigmenų. Nežinau, ar kas kada nors regėjo finale kinietes? Rolling Eyes Dar niekad istorijoje nebuvo, kad kinietė žymiai geriau pasirodytų, nei mųsų geriausios atstovės Exclamation Exclamation Exclamation Brėžkite pasaulinį OS-o naujos istorijos brūkšnį - Zhu Mingyue nustebino visus specialistus su ypatingu finišu.

Malonu matyti visad jaunus ir jaunas sparčiai tobulėjančias. Su pavydu palydėjau žvilgsniu į startą išeinančias mano buvusios auklėtinės varžoves; buvusias silpnesnes. Tai Radką Boržkovą, Celine Dodin ir man jau pažįstamą, slidininkę ir OSS-ininkę [i]Lijaną Schandurkovą, kuri troško Venspilyje susikauti su mano buvusiąją. Beje, šios pavardintosios buvo ir Rasos varžovės. Štai todėl ir nepavyko mūsų Rasai, kad kitų šalių merginos, atrodo, tobulėja geriau. (Šį reiškinį tyrinėju, nes, kaip minėjau - ruošiuos teikti ...)

Nereikia pergyventi, kad Sandrai nepavyko daug aplenkti finale. Džiaukimės, kad nors į finalą pateko. Juk apie trumpą trasą Lietuvoje nėra jokios nei strategijos nei, gal ir metodikos jokios. Tikėkimės iš Sandros dar geresnių startų.
Malonu, kad nors Vilius mūsų nuotaiką praskaidrina. Šį kart ir ir Simonas greičiau pravarė nei Matins-as. Juos abu ir nufotografavau fone Šventosios Trejybės statulos - saugomos JUNESKO. Visa varžybų aplinka nuostabiausia - žodžiais neišpasakosi. televizijos transliacija iš trasos buvo aukščiausio lygio. nežinau - ar kur kitur taip šauniai kas organizuoja? Iš viso ceremonialo, apdovanojimų - ir, ypač, iš pateikiamų televizijos siužetų mūsų sportas žiūrovams buvo padarytas daug įdomesnis, nei kokios nors žaidimuose.

Bet Martin-as Johansson-as ir, ypač, Anne Margretthe Hausken - Ventspilio didvyriais įrodo, kad jie visad yraq stipriausi. Manau, kad tai gyvas pavyzdys, kad reik permąstyti visą mūsų lietuviškąją sampratą apie vietovių įtaką rezultatams. Jei ir "klasikoje" sudėtingais savitose landšaftuose ir sprinte tarp gatvių tie patys nugali - tai ...

Dabar Olomouco centrinėje miesto (rotušės) aikštėje, tiksliau - ir senoviškai nuostabiame Protėjovo miesto senamiestyje, kur išsisprenė finalininkai - buvo ir staigmenų. Nežinau, ar kas kada nors regėjo finale kinietes? Rolling Eyes Dar niekad istorijoje nebuvo, kad kinietė žymiai geriau pasirodytų, nei mūsų geriausios atstovės Exclamation Exclamation Exclamation Brėžkite pasaulinį OS-o naujos istorijos brūkšnį - Zhu Mingyue nustebino visus specialistus su ypatingu finišu.

Malonu matyti visad jaunus ir jaunas sparčiai tobulėjančias. Su pavydu palydėjau žvilgsniu į startą išeinančias mano buvusios auklėtinės varžoves; buvusias silpnesnes. Tai Radką Boržkovą, Capucine Varcelloti Celine Dodin ir man jau pažįstamą, slidininkę ir OSS-ininkę Lijaną Schandurkovą, kuri troško Venspilyje susikauti su mano buvusiąją. Beje, šios pavardintosios buvo ir Rasos varžovės. Štai todėl ir nepavyko mūsų Rasai šį kart į finalą patekti, kad kitų šalių merginos, atrodo, tobulėja geriau. (Šį reiškinį tyrinėju, nes, kaip minėjau - ruošiuos teikti ...)
_________________

     
   


 

Kelionė dviračiu į Čekiją


Kaip tik įvažiuoji į Lenkiją, taip ir pasijunti lyg savo vaikystėje, kuri man didžiausius įspūdžius kėlė išvykos pas tetą į Kazlų Rūdą. Ten man labai stebindavo simaforai. Jie chruščiovmetyje išnyko - o Lenkijoje dar iki šiolei išliko.
         Ir taip atsigrožėjau Suvalkų aukštumos stačių ir įmantrių  kalnų virtine, ir už Varšuvos apie km prasidėjusios Ravskos aukštumos lėkštu žemės paviršiaus bangavimu. Kaip tik čia ir pamačiau įspūdingą dirbtinį kalną daug kartų didesnį nei mūsų didžioji Šatrija. Tai netoli Kamiensko iš šachtų supiltos atliekos, ant kurių auga dabar vešlus miškas ir stovi keli vėjų malūnai.
       


Varšuvos sukilėliams paminklas

 Kai tik patenki į lenkų vyrų kompaniją, taip visą laiką girdi keiksmažodį iš raidės "K", kurį lenkai gal keliolika kartų daugiau vartoja, nei mes: lietuviai - jis kaip priežodis vos ne ties kiekvienu žodžiu. Žodžiu - lenkai labai draugiški. Kai pamato trispalvę ir ant kepuraitės mano užrašą "Lituania" - kalbų užtenka daug. Neatsitiktinai kiekvienas padeklamuoja Adomo Mickevičiaus eilėraštį "Mano Tėvynė" iš poemos Ponas Tadas. Lenkai meilę savo tėvynei suvokia per meilę Lietuvai, kuriai poetas išreiškė gyvendamas Lietuvoje. Kadangi žinau kalbą, tai netrūko pervažiuoti per visą Lenkiją ir greitai sėsiu Katovicuose į traukinį ir najktį būsiu Olomauce. Beje,  Katovicai - tai labai išsiplėtęs miestas. Žymiai didesnį plotą užima, nei sostinė Varšuva.
 

Ir štai savo gimtadienio proga nutariau sau dovaną kelionėje padaryti - nustoti minti pedalus ir su dviračiu traukiniu pravažiuoti. Nuo nuostabaus miesto Kotlovicų (jo senamiesčio fragmentus vėliau parodysiu), sumokėjęs gan ne mažą sumulę pinigėlių, pravažiavau apie 3 val. tarptautiniu traukiniu "Šopenu" ir išlipęs Olomauce, 2-ame kelyje čia pat ant suoliuko labai smagiai išsimiegojau - man "dzin" buvo, kad kas 10-15 min. pro mano ausis pravažiuodavo traukiniai, o kur kokiose stotelėse sustos, malonus ausiai balselis pabrėžtina čekų kalba buvo ištisai vardinami sustojimai. Oi, pagalvojau, kad "Lietuvos geležinkeliams" reik dar pasimokyti, kaip diktores-pranešėjų nuostabius balselius atsirinkti.
 
 

Važiuodamas į varžybų centrą, kaip nujausdamas, pravažiavau pro nuostabiausią parką, ir pagalvojau, kaip nuostabu būtų pasiorientuoti. Apie jo botaninę architektūrą nuostabiausią nepasakosiu - jis man priminė vieną saugomą JUNESKO Vokietijoje, į kurį buvau užklydęs su dviračiu prieš porą metų. Bet kiek jame detalių smulkių, tai niekur geriau negalima rasti, kad piešti žemėlapį.
    Ir neapsirikau, čia vyks sprinto finalai. Kvalifikacija bus 20 km nuo Olomeico į pietvakarius Prostėjove. Modulis vyko gana paprastoje vietovėje prie varžybų centro, kuris išsidėstęs buvusiame Sovietinės armijos namų kompleksuose. Apie tokius prašmatnius kotedžus kariškiai Rusijoje galėdavo tik pasapnuoti.
     Nežinau, ar modulis duos kokios naudos elementarioje, gana vaikiškoje vietovėje tarp namų, kurie išsidėstę ne taip įmantriai, kaip kad ir mūsų Visagine.  
   Bet, štai, riedėdamas nuo centro žemyn link senamiesčio, pamačiau ten gan nemažai orientacininkų besitreniruojančių ne modelio vietovėje, o, būtent, tame parke ir miesto centre, kur vyks finalinės varžybos. netyrinėjau, su kokiais jie žemėlapiais bėgiojo. Aš jų vietoje, tai ir miesto žemėlapiu būčiau pasitenkinęs M !:12 000.
    Man organizatoriai paaiškino, kad miesto uždaryti neįmanoma.
    

Vasaros suaugusiųjų pasaulio čempionatas Čekijoje paskutinį kartą vyko 1972 metais, kurį tada stebėjo gausi delegacija iš Lietuvos - tada ir aš joje buvau - galėsiu vėliau pateikti retro nuotraukas. O dabar štai apačioje ištraukos iš šio čempionato ekspozicijos, kurioje surinkta visa Čekijos OS-o istorija.


Praėjusių metų 5-tos prizininkas kaimynas M.Sirmaisas visiškai nepatenkintas.
 

Jei ne tas Simui į 11 kp ne tas pasirinktas variantas

Bet vis tiek Simui geriausias pastarųjų laikų startas.

 

   
  Nereikia pergyventi, kad Sandrai nepavyko daug varžovių aplenkti finale. Džiaukimės, kad nors į finalą pateko. Juk apie trumpą trasą Lietuvoje nėra jokios nei strategijos nei, gal ir metodikos jokios.

Malonu, kad nors Vilius mūsų nuotaiką praskaidrina. Šį kart ir ir Simonas greičiau pravarė nei Matins-as. Juos abu ir nufotografavau fone Šventosios Trejybės statulos - saugomos JUNESKO. Visa varžybų aplinka nuostabiausia - žodžiais neišpasakosi. televizijos transliacija iš trasos buvo aukščiausio lygio. nežinau - ar kur kitur taip šauniai kas organizuoja? Iš viso ceremonialo, apdovanojimų - ir, ypač, iš pateikiamų televizijos siužetų mūsų sportas žiūrovams buvo padarytas daug įdomesnis, nei kokios nors krepšinio, ar futbolo rungtynės – tai pripažino ne vienas atsitiktinai užklydęs į nuostabiausią senamiesčio aikštę.

jei pavyks, įmesiu keletą nuotraukėlių. Bet, bendrai - daugiau filmavau.

WOC-08 centras. Liepos 13 d.
 
 Sveikinu iš arenos Dalov!. Pirmą kartą ne varžybų centru, bet ARENA vadinamos šio čempionato varžybų ir jų žiūrovų teritorija. Patikėkite - ir tai nei kiek ne prasčiau iš tų arenų, kur būna bulių kautynės Very Happy . Arena pavadinta nuo netoliese esančio kaimelio Dalov, į kurį užkilti per paskutinius 3 kilometrus reikėjo įveikti apie 450 m. aukščio skirtumą, kad pasikelti per 600 m. aukštį virš jūros lygio.

Po ilgos trasos kvalifikacinių vėl staigmenos čempionato tęsiasi. Vėl kita kinietė - Ji Li pateko į finalą ir nedaug (tik 1 min. 16 sek.) nuo Sandros ji gavo. Aukšto meistriškumo geografija pasaulyje jau ženkliai plečiasi.

Štai matote: Mūsų Inga finišuoja paskui į-tą rezultatą parodžiusią C (Sandros) grupėje Natalia Koržakova, o iš paskos Ingos kanadietė Louise Oram, kuri tapo laimingiausia - užėmusi 15 vietą, o mūsų Ingą iš finalo išstūmė laimingoji kaimynė - latvė Una Arama.

Manau kad nemažai mūsiškiai, kaip siūliau, Lietuvoje pasimeldė už sėkmę prie mano pateiktų Olumouco Šventosios trejybės paminklo fragmentų vaizdelių. Tad džiaukimės - turime laimingąją Rasą ir josios visų JWOC varžovę - OSS-o specializacijos atstovę - čia jau mano 5-tą kartą paminėtą Lianą Šandurkovą , kuri Rasą aplenkė 41 sek.

Malonu, kad Jonas Vytautas buvęs trumpų trasų virtuozas, dabar pakeitė požiūrį pagal visas pasaulines tendencijas ir sustiprinęs savo bazę - tampa ilgų trasų meistru.

   

Elvis rašo:
Keista, kad tik Jonas bėgs šiandien ilgą...
Shocked Kodėl tik Jonas? Aš irgi bėgau ilgą šiandieną. Tiesa - bėgau tik moterų trasą ir pasirinkau, pagal seną įprotį jaunųjų - tai minėtųjų Rasos ir Lianos grupės variantą. Taigi dabar galėsiu lyginti. Mat po varžybų pardavinėjo žemėlapius su visais grupių variantais. Todėl, nusipirkęs jį, ir startavau, visus laikus fiksuodamas su savo pulsometru. Patikėkite, tai daug kartų įdomiau bėgti, nei festivalyje. Bėgi ir jauti tikrą čempionato dalyvių dvasią ir pulsą, kai bandai jų trasą.

Be to labai buvau patenkintas, kad gavau pasiorientuoti ant M 1:15 000. Kaip man su regėjimu turinčiam problemų - buvo pats tas - pastudijuoji su lūpą ir ... Juk buvau pripratęs prie mastelio 1:20 000 - su juo gana ilgokai bėgiojau, o pradėjau prie M 1:25 000. (Siūlyčiau per treniruotes panaudoti ir tokius mastelius, kad nebūtų šokas prisibėgiojus lietuviškuose 100-metriniuose)

Tiesa, startavau šiek tiek pavargęs, nes dviračiu prieš vėją miniau 31,5 km gana išsikraudamas, o visą savę padėjau paskutiniuose 5-iuose kilometruose, per kuriuos reikėjo užkilti per 500 m (varžybų arena buvo 613 m. aukštyje virš jūros lygio)

Taigi iki. Labanakt.

 

Vius A.
Meistras 
PranešimasParašytas: Tr., 07 16 2008, 19:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ilgai ruosiausi pagaliau ir prisiruosiau Smile Ir mano ispudziai is sprinto www.vilius.aleliunas.lt Smile
_________________
http://www.vilius.aleliunas.lt
Prisijungė: 2004 10 24 Pranešimai: 982 Pranešimų per dieną: 0.72 Miestas: Panevėžys | Vilnius     
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 1680
Pranešimų per dieną: 2.43
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

 
PranešimasParašytas: Kv., 07 17 2008, 00:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

  Teisingai, Viliau A. - SPRINTO ĮSPŪDŽIAI išliks ilgam. Prie jų, manau, verta bus sugrįžti, kai sugrįšite namo. O visiems taip pat siūlau ne kartą peržiūrėti nuostabiausią SPRINTO televizijos transliaciją - pirmiausiai pradėti nuo MOTERŲ, o po to VYRŲ. (spragtelėkite per šias nuorodas). Kas šiek tiek rusų, ar bet kokią kitą slavų kalbą žino, suprasti patyrusių sporto komentatorių kalbą bus nesunku. Jei kam bus nežinomi čekų kalbos žodžiai - kokia 20 pagrindinių daugiauisai naudojamų galėsiu pateikti ir išversti.

Neišdildomi sprinto įspūdžiai išliks ilgam nuostabiausio senamiesčio romantikos aplinkoje.
Aktyviausiais aistruoliais buvo ryškiausi raudonai apsirėdę Šveicarijos aistruoliai, kurie baisiausiai pergyveno už savo numylėtinį Danielą.

Vakar buvo poilsis. Bėgiojo tik O festivalio dalyviai. Jie bėgioja kiekvieną dieną - o pajėgiausi pasaulyje savo planetos čempionate šį kart kas antrą dieną. Šiandieną teks paprakaituoti du startus, o po to prieš ilgosios finalą vėl poilsis bus. Na, mūsų atstovai, po ilgos pertraukos tiek nebėgioję ir labai gerai pailsėję-tikėkimės, gal ir pateiks mums malonių lūkesčių.

Olomoucas. WOC-2008 centras.
 

. Prašome lankytis dažniau, kad nebūtų man nuobodu mint.


 


Europos orientavimosi sporto čempionatas Ventspilyje
Keliavau ten, kur mūsų Žemaitijos Venta į Baltiją įteka. Ten stovi nuo seno Ventos pilis, vadinama Ventspiliu. Jei norite atsidurti jame-spragtelėkite per šį pavadinimą! Kelionė buvo įspūdinga. Ypač nuostabu buvo keliauti naktį Ventos upės slėniu ir klausytis Mažeikių radijo stoties "Ventus" laidą NAKTIBALDOMS. Tik per naktį ir atgal per Latviją užteko riedėti. Dabar jau iš Ventspilio atminiau pedalus. Vėliau ČIA dėsiu pastoviai - įspūdžius ne tik iš kelionės, bet ir iš čempionato pateiksiu.
Kadangi neturėjau ryšio (nesukonfiguruotas "mano dviračio" naujai įdiegtas internetinis ryšis - apie čempionatą skaitykite forume
www.osport.lt  
Bendrame skyriuje temoje "EOC 2008, Latvija, Ventspilis",
o viską smulkiau nuotraukas ir kinofilmus pamatysite, vėliau.

Galite susipažinti:
1.Startų protokolai. 2. Rezultatai ir nuotraukos organizatorių pateiktos.


Prancūzijos vėl šlovė.
Interviu iš kart prie išėjimo iš finišo tarnybos zonos.

 

Tik finišavusiųjų triumfas


Retas įvykis – viešnia iš JAV Sandra ZUCHER startavo finale „A“.


Taip pat ir iš Australijos viešnia Grace ELSON- su mūsų merginomis Indre Valaite ir Edita Martusevičiūte kovojusi dar net per JWOC-03, šį kart nuo Indrės australietės atsiliko kiek mažiau, nei tada Estijoje.

 


O tai, kad Matrtins-as SIRMAIS-as savo šalies prezidentui pasakojo apie OS-o ypatybes, (pasididinkit)

– tai buvo neeilinis įvykis orientavimosi sportui.
 

Ar nesinori pasvajoti, kad taip ir mūsų šalies vadovas pabendrautų su didelę tarptautinę pažangą darančiais sportininkais! (pasididinkit)


Tik mes, latvių pavyzdžiu, ar turime tą didelę tarptautinę meistriškumo augimo pažangą? Apie tai labai susimąstė mūsų LOSF-o viceprezidentas, kai už jo nugaros net kaimyninės šalies prezidentas. Tad turėkime viltį, kai vadovai savo pavyzdžiu ne tik savo asmeninį meistriškumą kelia, bet dar ir mąsto
Idea


 

Po visų apdovanojimų fanfarų iš „B“ finalo finišavusioji vienintelė Bulgarijos mergina Lijana SCHANDURKOVA, nuo 2003 m. kiekvienais metais besivaržanti su Edita ne tik vasaros, bet ir žiemos trasose – šį kart ji mane pasveikino, kad dabar Edita žymiai greičiau įveikė „B“ finalo vidutinę trasą.

Bulgarė „sėdo“ kirsdama pelkę ir „neprisirišdama“ prie salelės su kalniuku. Ji dabar savo šalį vienintelė atstovavo todėl, kad kita josios draugė ir Editos nuolatinė varžovė Antonya GRIGOROVA labai rimtai olimpiadai ruošiasi. Beje, Lijana, su minėta Antonya ir ... Dmitrova Danijoje estafetę greičiau bėgo nei mūsiškės.

Gaila, bet kitą dieną dėl vakarykščio pasveikinimo Lijana nusiminusi man pasakė, kad LABAI NEĮDOMU, kai ... EmbarassedEmbarassedEmbarassedCrying or Very sad
(Man buvo labai gėda, kad tokiame aukštame lygyje kai kas sugebėjo ne savomis pavardėmis startuoti. Juk ylos maiše nepaslėpsi, varžovės vieną kitą labai gerai pažįsta.  Tai kas, kad tai buvo niekam neįdomus "B" finalas. Bet rezultatai tai istoriją atspindi)
 

 
 

Bet nerimauti mums nereikia – Ventspilyje vis tiek prizas buvo mūsiškių iškovotas – tai žiūrovų varžybų prizas, kurį pelnė Lietuvai labai nusipelnęs veteranas Vidas ARMALIS. Tokį prizą turėjo atsiimti ir Giedrius Sabaliauskas bei kiti.

     EOC-06 Estijoje        EOC-08 Latvijoje
vietos   vietos  
ilga    
24 Marius MAŽULIS 7 Edgars Bertuks
32 Kristups Jaudzems 20 Simonas KRĖPŠTA
46 Henrikas PAUŽAS 26 Janis Krūmins
  30 Darius SADECKAS
     
11 Sandra PAUŽAITĖ 12 Inga KAZLAUSKAITĖ
26 Inga Dambe 17 Indre VALAITĖ
27 Zande Abzalone 18 Sandra PAUŽAITĖ
33 Indre VALAITĖ 31 Kristine Kokina
     
 vidutinė     
     
1 Tuerry Gueorgiou 34:04 1 Tuerry Gueorgiou 35:41,
2 Markus Sirmais 34:11 2 Markus Sirmais 36:07
32 Janis Krūmins 21 Janis Krūmins
40 Modestas BACYS 31 Simonas KRĖPŠTA
41 Simonas KRĖPŠTA 43 Nerijus ŠULČYS
18 Sandra PAUŽAITĖ 15 Sandra PAUŽAITĖ
38 Zande Abzalone 27 Aija Skrastina
39 Inga Dambe 35 Indre VALAITĖ
41 Kristina RYBAKOVAITĖ 46 Zande Abzalone
48 Indre VALAITĖ    
49 Dace Gaigala    
     
sprintas    
       
6 Markus Sirmais  10 Markus Sirmais 
27 Simonas KRĖPŠTA 20 Darius SADECKAS
45 Jonas Vytautas GVILDYS 21 Vilius ALELIŪNAS
49 Edgars Bertuks 30 Zemgus Zagata
  33 Jonas Vytautas GVILDYS
     
41 Kristina RYBAKOVAITĖ 11 Aija Skrastina
42 Inga Dambe 22 Sandra PAUŽAITĖ
48 Sandra PAUŽAITĖ 29 Edita MARTUSEVIČIŪTĖ
  35 Rasa PTAŠEKAITĖ
    49 Inga Dambe
47 Kristina RYBAKOVAITĖ
     
estafetės    
     
14 Edgars Bertuks  11 Edgars Bertuks 
Janis Krūmins   Janis Krūmins
Martins Sirmais   Martins Sirmais
     
20 Jonas Vytautas GVILDYS 14 Jonas Vytautas GVILDYS
Marius MAŽULIS   Simonas KRĖPŠTA
Simonas KRĖPŠTA   Darius SADECKAS
     
25   Kristaps Jaudzems    17 Vilius ALELIŪNAS
Girts Vegeris          Nerijus ŠULČYS
Oskars Zernis   Liutauras BILEVIČIUS
     
  30 Zemgus Zagata
    Kalvis Michailovs
    Janis Ozolins
     
11 Kristina RYBAKOVAITĖ 10 Rasa PTAŠEKAITĖ
Indre VALAITĖ   Sandra PAUŽAITĖ
Sandra PAUŽAITĖ   Inga KAZLAUSKAITĖ
     
Aija Skrastina 14 Kristina RYBAKOVAITĖ
Zanda Abzalone   Indre VALAITĖ
Inga Dambe   Gabija RAŽAITYTĖ
     
22 Kristine Kokina 22 Zanda Abzalone
Dace Gaigala   Una Arama
Baiba Ozola   Aija Skrastina
     
  26 Marita Freimane
    Laura Vike
    Kristine Kokina

 

2008 m. Europos čempionato Ventspilyje vidutinės trasos kvalifikacinių varžybų    
  tyrimas - analizė dėl Editos MARTUSEVIČIŪTĖS nepatekimo į finalą  
Text Box: Paaiškinimas:  Šviesiai žaliu fonu   išskirtos  Editos MARTUSEVIČIŪTĖS buvusios varžovės ir prie kiekvienos nurodyta, kokiuose pasaulio jaunimo čempionatuose ar Europos jaunių čempionate-03 buvo varžovės, ir duoti tų varžovių bei Editos rezultatų santykių koeficientai bei dabartinis šių kvalifikacinių varžybų santykio su Editos rezultatu koeficientas. Jeigu koeficientas didesnis nei 1, vadinasi Editos rezultatas buvo, arba dabar yra geresnis. Taip pat duotas ir koeficientų skirtumas. Jei koeficientas teigiamas - vadinasi, Edita pablogino rezultatą atžvilgiu buvusios varžovės. Jei neigiamas - Edita pagerino padėtįatžvilgiu buvusios varžovės.
 
                   
                     
                   
                   
                   
    Resultlist W3             
EOC - Middle Qualification Course length  4,2 KM # of  controls 15   Editos    
IOF, LOF. 2008.05.30       Dabar KOEF-o buvusių    
        Praeityje (EOC-08) skirtumas varžovių Editos  
        koeficient. koeficient. tarp dabarties rezultatai rezultatai  
        Editos Editos ir praeities praeityje praeityje  
  Place  Name   Time atžvilgiu atžvilgiu        
  1 Engstrand,Emma SWE 27:06,0            
2 Rantanen,Merja FIN 27:33,0            
3 Ryabkina,Tatiana RUS 27:56,0            
          Šveicarija-05 EOC-08 Pabėgo nuo Editos Šveicarija-05    
  4 Persson,Lina SWE 28:18,0 0,900022 0,7263158 0,1737062 0,0464699 01:14:21  
5 Skrastina,Aija LAT 28:32,0            
6 Jukkola,Heli FIN 28:33,0            
          JWOC-04-Lenk   Aplenkė  Editą JWOC-04-Lenk    
7 Brozkova,Radka CZE 29:04,0 1,089218 0,8344498 0,2547682 01:20:59,0 01:14:21,0  
          JWOC-03Est   Pabėgo nuo Editos JWOC-03Est    
8 Soes,Signe DEN 29:31,0 0,871358 0,8425837 0,0287743 00:58:49,0 01:07:30,0  
9 Petrova,Irina RUS              
          JWOC-04-Lenk   Pabėgo nuo Editos JWOC-04-Lenk    
10 Egseth,Elise NOR 30:27,0 0,994172 0,8741627 0,120009 01:13:55,0 01:14:21,0  
          JWOC-03Est   Pabėgo nuo Editos JWOC-03Est    
11 Valaite,Indre LTU 31:19,0 0,903704 0,8990431 0,0046606 01:01:00,0 01:07:30,0  
          JWOC-04-Lenk   Aplenkė  Editą JWOC-04-Lenk    
12 Goffre,Anais FRA 31:38,0 1,043712 0,908134 0,1355782 01:17:36,0 01:14:21,0  
13 Johanson,Liis EST 31:33,0            
14 D'Harreville,Karine FRA 32:33,0            
          JWOC-04-Lenk   Edita privijo JWOC-04-Lenk    
15 Fasting,Mari NOR 32:44,0 0,908765 0,9430622 -0,0342974 01:07:34,0 01:14:21,0  
          JWOC-04-Lenk   Edita privijo      
16 Mackenzie,Mhairi GBR 32:44,0 0,936113 0,9430622 -0,0069492 0,0483333 01:14:21,0  
17 Voskoboynikova,Tatiana BLR 33:06,0            
18 Elder,Rachael GBR 33:23,0            
          JWOC-03Est   Aplenkė  Editą JWOC-03Est    
19 Stalder,Seline SUI 33:37,0 1,019506 0,9650718 0,0544344 0,0477894 01:07:30,0  
20 Minoiu,Veronica ROU 34:28,0       Nepatekimo į finalą linija  
          JWOC-04-Lenk   Aplenkė  Editą JWOC-04-Lenk    
21 Szerencsi,Ildiko HUN 34:43,0 1,193454 0,9966507 0,1968037 0,0616204 01:14:21,0  
22 Wolleb,Franziska SUI 34:43,0            
  23 Martuseviciute,Edita LTU 34:50,0            
24 Danylova,Anastasiia UKR 35:09,0            
25 Laas,Tiina EST 35:12,0            
26 Topinkova,Monika CZE 35:32,0            
27 Vike,Laura LAT 36:26,0            
28 Lillehov,Thea AUT 36:34,0            
29 Struhalova,Olena UKR 37:48,0            
          JWOC-03Est   Prisivijo Editą JWOC-03Est    
30 Sbaraglia,Maria Novella ITA 41:18,0 1,24716 1,1856459 0,0615146 0,0584606 01:07:30,0  
31 Rafols,Ona ESP 43:17,0            
32 Kogure,Madoka JPN 49:48,0            
            0,109889      
            Vidutiniškai     
            Edita pablogino    
            koef. santykį    
   3:49,67 _Vidutiniškai blogiau šiemet     buvusių      
    savo buvusių 9-ių varžovių tarpe, nei varžovių       
    prieš 5-4 metus     atžvilgiu      
                   
                   
Text Box:                                                                         IŠVADA:     

 Savo kvalifikacinių varžybų pogrupyje Edita MARTUSEVIČIŪTĖ rungėsi su 9-iomis buvusiomis jaunimo ir jaunių amžiaus varžovėmis, kurių atžvilgiu Edita pamažino skirtumą tik tarp 2-jų (iš Did.Britan. Mhairi Mackenzie, kuri per pastaruosius metus beveik netobulėja ir 2005 m. pasaulio jaunimo čempionės norvegės Mari Fasting, kuri kvalifikacinėse nepersistengė.) Visos kitos 7-ios varžovės savo meistriškumo lygį dabar pagerino Editos atžvilgiu ir bendroje  sumoje irgi ryškiau patobulėjo, nei Edita (jųjų patobulėjimo koeficientai žymiai ryškesni, nei minėtųjų Editos prisivijimo.
      Kvalifikacinėse Edita nepateko į finalą per 3 vietas, ir tai nulėmė 4-ios buvusios žymiai silpnesnės už Editą varžovės, kurios dabar kvalifikacinėse. aplenkė Editą ir ją išstūmė iš finalo. Tai šveicarė Seline Stalder, vengrė Ildiko Szerencsi, prancūzaitė Anais Goffre ir ypatingai patobulėjusi Editos atžvilgiu čekė Radka Brozkova. 
        Įdomu dar tai, kad iš kitų pogrupių į finalą pateko už Editą buvusios šiek tiek stipresnės Helena Jansson,  Natalia KORŽOVA,   Annika RIHMA, o taip pat buvusios silpnesnės už Editą Capucine VERCELLOTTI ir  Evgeniya Ostrikova       
        Atžvilgiu 9-ių buvusių savo varžovių Edita vidutiniškai trasoje užgaišo 3:49,67 blogiau, nei prieš 4 - 5 metus. Kaip vidutinei trasai tai gana didelis skirtumas. Jei Edita būtų tokiu dydžiu greičiau atbėgusi, kokiu ji būdavo ankščiau moksleiviškame amžiuje atžvilgiu skaičiuojamųjų savo varžovių - kvalifikacinėse varžybose ji būtų parodžiusi 31:00.3 teorinį rezultatą ir būtų galėjusi užimti 11 vietą kvalifikacinėse varžybose ir tuo pačiu startuoti finale.
    Iš šito ir kitų daugybės faktų galima daryti išvadą, kad tobulėjimas LKKA studentės yra žymiai prastesnis nei kitų šalių bendraamžių varžovių. Todėl, galima manyti, kad treniruočių procesas per tuos 4 m. buvo gana neracionalus, matomai, nebuvo taikyti šiuolaikiški sinerginiai testavimai - nebuvo siekiamos ugdomųjų savybių harmonijos.
 
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   


 


 

 

Čempionatų (Ski-EOC, Ski-WMOC)
 ir taurės (World Cup)  SVETAINĖ
Tiesioginė transliacija

ORIENTAVIMOSI SU SLIDĖMIS
Europos čempionatas,
Pasaulio taurės antras etapas ir
Pasaulio  veteranų čempionatas.
Šveicarijoje; Malojos apylinkėse
2008.01.13-20
Plačiau  


Tai  ŽIEMOS sporto savotiška ORIENTAVIMOSI OLIMPIADA, į kurią suvažiavo visi stipriausi pasaulio slidinėjantys orientacininkai.


Aktyviausio rinktinės nario Viliaus Aleliūno iniciatyvos dėka įkurta
Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinės svetainė
Ski-O.lt

  Puslapis dar bus papildytas-  DAR keletą nuotraukų numatoma įdėti -  PAŽIŪRĖTI  maloniai kviečiame dar ATEITI .

Geriausių pasaulio slidinėjančių orientacininkų SPORTINIO MEISTRIŠKUMO LYGIO kitimo tendencijos.

Sveikinkime geriausiai pasaulyje tobulėjančią veteranę Ramunę ir padėkime labiausiai smunkančiai jauniausiajai rinktinės narei - SUSIMĄSTYKIME DĖL TRENIRUOČIŲ METODIKŲ

EOC/WC visų rungčių
vaizdai

 

Šeimininkams pralaimėti ne gėda
Mūsų pirmoji vyrų  komanda pirmame etape buvo diskvalifikuota ir mūsų šaliai gan aukštą aštuntą vietą pateikė antroji komandos sudėtis - Andrejus Gerasimovas, Vilius Aleliūnas ir Vitalijus Petrulis, kurį ir matome finišuojantį.

Šitie trys karaliai ir turėjo laimėti

Pasibaigus šioms Europos čempionato ir Pasaulio Taurės varžyboms, galima pradėti analizuoti ir giliau įprasminti šią unikalią sporto šaką. Pats didžiausias ir neregėtas mūsų šalies sportininkų entuziazmas vykstant į "ekspedicijas" sniego paieškoms - praeitą žiemą Norvegijon, o ruošiantis šiam Euročempionatui prisislidinėta buvo Švedijoje.

 
Prie tik ką finišavusiojo Tomo Logfreno Peter-is Amesson-as ir Erik-as Rost-as.
 Šie švedai prieš suomius laimėjo tik 7 sek.(!), o prieš novegus 57 sek. Taigi žiemos trasų karaliais tapo šį kart skandinavai, nes vyrai iš Rusijos šiemet buvo žymiai prastesni, kurie atsiliko net 3 min. 28 sek.


Pasididink ir parsisiųsk atminčiai

 


 Liisa Anttila perėmė estafetę iš draugės Pesu Mervi tik 10 sek. skirtumu prieš ruses ir ji dar 7 sek. užtvirtino Suomijos komandos pergalę.


Trečiasis etapas Liisai Anttilai buvo pats atsakingiausias, kai visus etapus rusės už nugaros alsavo tik kelių - keliolikos sekundžių skirtumu.


Ši pergalė suomikėms tapo labai reikšminga prieš absoliučiai čempionate pirmavusias ruses

   


Varžybos vyko apie 1600 m virš juros lygio. Tokiame aukštyje dėl hipoksijos  kilti  didelių problemų neturėjo, nes Mechiko olimpiada vyko prie 4 km aukščio. O tokiam aukščiui aklimatizacija tai neišvengiama

 
Jolanta Šulčienė

Ramunė Arlauskienė


Moterų ilgos trasos bendras startas. Iškairės į dešinę Liisa Anttila, Tatiana Vlasova, Olga Shevchenko, , švedė Asa Zatterbeeg-Erikson ir už jos mūsų Ramunė

 


Romantika


 


Priekyje Taiana Vlasova ir švedė Josefine Engstriom


Stanemiras Belomaževas iš Bulgarijos

Ramunė finišavo iš kart po švedės Johannos Edin.
 
Praeitų metų sprinto rungties pasaulio vicečempionei Olgai Novikovai labai nepasisekė


Pavydėkite - štai kiek sniego dabar Šveicarijoje! Apie šias varžybas ir nuostabų kalnų kraštą NUOTRAUKOS ČIA

 
 
Romantiškame viduramžių miestelyje vyko "Žiemos orientavimosi olimpiados" atidarymo iškilmės. Su tautinėmis spalvomis matome Lietuvos delegaciją. Atidarymo vaizdai ČIA


Leki nuo kalno ir reik mokėti akimirksniu susistabdyti prie atrasto kontrolinio punkto. Tai pats didžiausias grožis ORIENTAVIMOSI SU SLIDĖMIS. Matome jauniausią ir perspektyviausią 20-metę iš Čekijos Haną Hančikovą, kuri buvo pajėgiausia tarp dvidešimtmečių.

Kazlų Rūdai žinoma Edita vakar geriau nei užvakar.
 sausio 16 d. pasibaigė ilgos trasos rungtis
(vyrams 16 km, su 500 m aukščių skirtumų suma, o moterims 12 km su 300 m aukč.sk. suma). Kas čia sekė vakar įspūdžius "gyvai"  šiame puslapyje žemiau komentuojamą reportažą, tas dar nesulaukė Kazlų Rūdai žinomos sportininkė Editos, nes buvo nutrauktas reportažas. Taigi, kaip ir tikėjomės, Edita vis tik didvyriškai 1 sek. laimėjo prieš ją trasos pabaigoje persekiojusią Ukrainos sportininkę
Evgenia Iaremenko, o, svarbiausia - mūsų Edita dar kartą ir įtikinamai (net per 15 min skirtumu) laimėjo prieš  mūsų šiaurės kaimyninės valstybės Latvijos geriausią ir labai žinomą sportininkę Liubovą PavlukovąDaugiau skaitykite žemiau:

 
    

Štai, ji - praeitų metų planetos orientavimosi sprinto čempionė Tatiana Vlasova šiemet laimėjo dar įtikinamiau. Atsidaryk jos
didelę nuotrauką
ČIA
!


Štai, jos - vakarykščio ir pernykščio fenomeno herojės


Sprinto rungtyje lemia labai didelio greičio slydimas, greita reakcija ir žaibiškas mąstymas.

 
 


Šio čempionato ožys stebi nuostabų zarasiečio Andrejaus Gerasimovo finišą.

 

 

 

 


Buvęs pasaulio vicečempionas Nerijus ŠULČYS iš Vilniaus OSK "Perkūnas" jau daugel metų neužleidžia pozicijų jaunimui - yra absoliučiai ir stabiliai pajėgiausias Lietuvos slidinėjantis orientacininkas.


Ar ne graži mūsų rinktinės apranga?
 

 

 

 

 

EOC/WC II-osios rungties ILGOSIOS TRASOS vaizdeliai


Taip atrodė ilgosios trasos rungties bendras startas
(tautinės lietuviškosios spalvos išsiskiria)


Fantastika

 


Geriausia Latvijos orientacininkė Liubova Pavlukova. Ji praėjusį savaitgaly tapo Daugpilyje nugalėtoja, kuriame dalyvavo orientacininkai ir iš Kazlų Rūdos. Plačiau apie šias Latvijos varžybas žiūrėkite ČIA.  


Pasaulio karalienės tiek sprinte, tiek ir ilgojoje tos pačios.


O švedai tai pasaulyje sau lygių neturi

Kazlų Rūdai žinoma Edita vakar geriau nei užvakar (tęsinys).
Reik pabrėžti, kad Edita vakar  rezultatų santykyje su nugalėtoja iš Rusijos Ttiana Vlasova,  ilgojoje trasoje planetos čempionei pralaimėjo mažiau nei sprinto rungtyje. Ir tai ne nuostabu, nes Edita yra labai valinga sportininkė, iš kurios pavyzdį turėtų imti visi. Pasimokyti galėtų iš josios ir kai kurie už ją labiau patyrę vyrai, kurie net nebaigė ilgą ir labai sunkią vakar trasą. (Žemiau skaitykite apie tai mano pastabą, pareikštą respublikiniame forume.)  Perspėju, tik nereikia nerimastauti dėl to, kad mūsų Lietuvos jauniausiajai sportininkei pavyksta aplenkti tik tik Ukrainos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos  ir JAV geriausias sportininkes. Mat mūsiškės rengimo procese yra labai didelių ir protu nepaaiškinamų absurdiškų klaidų, kurių nedaro kitų šalių sporto specialistai. Šiame čempionate akis bado faktai, kad daug jėgų reikalaujančioje ilgojoje trasoje labai puikiai startuoja ir žymiai jaunesnės sportininkės nei mūsų šalies jauniausioji atstovė. (Detaliau žiūrėkite ilgos trasos rungties oficialųjį protokolą).  Kitų šalių jaunosios sportininkės už suaugusiųjų rinktinę startuoja, būdamos jaunimo amžiaus, kai tuo tarpu mūsų Lietuvos buvusiai absoliučiai geriausiajai žiemos orientacininkei buvo suorganizuota josios atžvilgiu akivaizdi diskriminacija - jai nebuvo leista vykti į pasaulio jaunimo čempionatą (nors buvo surastos galimybės finansuoti išvyką) ir nebuvo sudarytos sąlygos nuo jaunų dienų pradėti kaupti labai svarbias tarptautinių varžybų patirties savybes tame amžiaus tarpsnyje, kada sportinis tobulėjimas vystosi sparčiausiai.   Todėl  buvusi 2003 m. geriausia Europos jaunė, dabar tarp savo bendraamžių atsilikusi labai daug. Bet, reik tikėti, kad greitai tai bus suprastos mūsų sporto esminės daromos klaidos ir kituose čempionatuose gal išvysime naujas sportuojančiųjų kartas.


Įdomiausia (pasaulyje tokių sutapimų laba retai), kad medalius moterys pasiskirstė lygiai tokia pat tvarka kaip ir pernai Maskvoje. Pribloškiantčiai atrodo, lyg suomė Liisa Anttila ir rusė Tatiana Kozlova gal suokalbį sudariusios rodyti vienodus rezultatus ir ant pakylos abi kartu stovėti. Wink Jos Chimkuose per sprintą kartu stovėjo ant trečios pakylos, o dabar jau ant antros. Tik praeitų metų pasaulio čempionė Tatiana Vlasova šias dvi ne 3 sek., bet šį kart net 57 sek. atsiplešė. Gaila, kad jaunajai Olgai Novikovai nepasisekė - ją net mūsų Jolanta aplenkė. Very Happy Šaunu, kad visos mūsų moterys Latvijos geriausiąją aplenkė. Žiūrėkite šiuos nuostabius sprinto rezultatus ČIA.

 

Čia jau penktadienio (I.18) dienos vėlus vakaras, po įvykusių  vidutinės trasos varžybų.
Pamąstymai, čempionato dalyviams parėjus namolio.
(po paskutinės individualiosios vidutinės trasos rungties
)

Štai matome, kad moterų dėmesingumas yra žymiai didesnis, kiek startavo - finišą visos pasiekė be jokių pražangų. O štai tarp vyrų ir šiandieną neapseita be diskvalifikacijų - trasų nebaigimų. Gaila, kad tarp jų vėl mūsų trispalvė ne pačioje garbingiausioje pozicijoje. Jei vakar buvo Lietuvos vyrų pati juodžiausia diena - tarp viso čempionato 12-os nebaigusiųjų net 3 nebaigę trasos. Tai labai didelė ir reta nesėkmė, kai net pusė šalies delegacijos nesugeba įveikti kontinento čempionato trasos. Dar liūdniau yra tai, kad tarp visų nebaigusiųjų varžybų dalyvių net kas ketvirtas yra lietuvis. Bet čia dar ne viskas. Dar didesnė Lietuvos tragedija yra ta, kad ir šiandieną šį nevykėlių  %-tą padidina  į 3-jų nelaimingųjų tarpą vėl patekęs lietuvaitis - šį kart visai netikėtai Egidijus Pilybas. O juk jis, be labiausiai patyrusiojo Nerijaus, sprinte ir ilgoje trasoje startavo sėkmingiausiai. Bet, po Egidijaus klaidos lemtingos taip ir nebelieka delegacijoje patikimų jaunųjų vyriškosios giminės atstovų. Ar ne absurdas, treniruotis, važiuojama į užsienį (Švediją) sniego paieškoms, metami didžiuliai pinigai, kad įgauti meistriškumo plonybes, ir  per atsakingiausias varžybas dėl elementariausio varžybų taisyklių pažeidimų nueina per niek milžiniškos sąnaudos.

Visai kitaip startuoja mūsų silpniausioji (mažiausiai patyrusi) moterų komandos atstovė Edita. Jos sąskaitoje buvo viena diskvalifikacija užpernai per pasaulio taurės varžybas. Bet kiek ji ten kalta - nemačius situacijos, sunku pasakyti. Kiek žinoma, ji ir Gintarė, įveikusios dalį trasos, žemėlapių keitimo punkte pasikeitė žemėlapius ir po didelės psichologinės įtampos, dedantis žemėlapį į planšetę, ir stengiantis tai atlikti kiek galimai greičiau - užbaigusios šią neįprastą ir sudėtingą operaciją, nučiuožė į trasą nė neatsižymėjusios kontroliniame punkte, kuris neįprastai stovėjo žemėlapių keitimo punkte. Kai pamąstai iš varžybinės organizatorių psichologinės pusės - problemos dėl šio nestandartinio įvykio gali būti didesnė problemos pačių organizatorių, nei dalyvių, kad jis nukenčia visiškai absurdiškoje situacijoje. Ranką prie širdies pridėjus, jei jau sportininkas atsirado toje vietoje, kur keičiami žemėlapiai, pasikeitė, bet neatliko biurokratinės priedermės, už tai baudžiamas. Baudžiamas ne dėl trasos įveikimo pažeidimo, bet dėl to, kad būtų nubaustas iš organizatorių pasismaginimo pusės. Juk žemėlapių keitime gal ir žiūrovų ovacijų akivaizdoje buvo, kurie labai blaškė sportininko dėmesį atsakingos ir neįprastos - sportininkui labai nebūdingos operacijos metu. Kiek čia sportinė ir etiška yra bauda - spręsti negalima, bet pamąstyti organizatoriams iš psichologinės pusės reiktų, apie baudimo etiką per varžybas. Juk ar ne per dažnai sportininkai būna baudžiami mūsų sporto šakoje?

Kai jau visi dalyviai sufinišavo ir išsiskirstė, galima ramiai peržvelgti rezultatus. Šiandien ir rytoj turi džiaugtis Kazlų Rūda, kad josios miškai irgi mažyte kruopelyte prisidėjo prie to, kad visos iki vienos atstovės iš Lietuvos aplenkė didžiulės kaimyninės valstybės Ukrainos orientacininkes. Džiugu matyti, kad po kiekvienų varžybų  jauniausioji dalyvė tobulėja septynmyliais žingsniais. Tai toks turi būti varžybinės patirties kaupimo efektyvumas. Tuo mes ir džiaugėmės, stebėdami šias varžybas iš Kazlų Rūdos girios perspektyvų.

Kviečiu pažvelgti į "  Rezultatų ANALIZĖ ir palyginimai su "prognozėmis"  - pamatysite, kaip ir kokiu lygiu jos sutapo ir ką atskleidė nesutapusios "prognozės". Pamatysite kiekvieno

ČEMPIONATO DIENORAŠČIO ištraukos

 Negi mūsų lietuvaitėms šviečiasi prizinė vieta?
12val. 30 min.:
O kokios vietos bus tarp moterų dabar estafetėje, pas čigones neklausiu, o tik konstatuoju, kad po vakar dienos vidutinėje trasoje pasiektų individualių vidutinių greičių vidurkius, moterų komandos pasiskirsto tokiais greičių vidurkiais:
1. rusės 05:54,5 /km
2. suomės 06:13,3 /km
3. švedės 06:24,9 /km
4. šveicarės 06:43,3 /km
5. čekės 07:08,5 /km
6. lietuvės 07:26,1 /km
7. ukrainietės 09:24,4 /km

Kaip
matom, dėl 6-tos vietos mūsiškės turėtų dalintis su čekėmis. Viskas priklausys nuo Editos paskutinį etapą slystančios. Pernai Maskvoje prieš finišą turėjo užleisti vietą jaunajai, tada 19-metei Hanai Hančikovai. Įdomu, kaip šiandien seksis?
Pergyvenkim ir už moteris, joms yra galimybė vėl būti prizininkėmis.
Exclamation Exclamation Exclamation
12val. 52 min.: Kaip seksis mūsų moterims kontekste, kol trasoje nėra ypatingų pokyčių, galiu pateikti pavyzdį, koks skepticizmas matematiniam prognozavimui sporte iš Oforumo diskusijų:

vap
Meistras
Prisijungė: 2006 06 08
Pranešimai: 161
Pranešimų per dieną: 0.27

 
PranešimasParašytas: Pen., 01 18 2008, 15:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

...Vyteni, 10 pozicijų paklaida atrodo niekinė?
Kad Vlasova turi didžiausius šansus nugalėt nereikėjo nei skaičiuot. O va, kad čekas bus antras prognozuota?
Atgal į viršų
Ignoruoti Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
 
 
Mosquito
Naujokas

Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 19
Pranešimų per dieną: 0.01
Miestas: Kaunas
PranešimasParašytas: Pen., 01 18 2008, 16:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

neimanoma tiksliai nuprognozuot vietu. Vyteni ir nesiimk to daryt, beprasmiska. begte daugiau maziau pagal greit galima atspet, o ski ir mtb prisideda labai svarbus faktorius - variantu pasirinkimas, vienas blogas variantas ir vsio. zinom visi koks tu geras specialistas, bet tik gaisti savo bei kitu laika bevertem prognozem.
_________________
So it's kind of a choice between saving a few grams and spending a bunch of money, or saving a few more grams and spending a bunch more money. But that's what being a weight weenie is all about, right?
Atgal į viršų
Ignoruoti Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje  
 
 
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 1329
Pranešimų per dieną: 2.6
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

 
PranešimasParašytas: Št., 01 19 2008, 09:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata Redaguoti šį pranešimą

Laughing Kaip bevertėm, jei iš vakar dieną 82-iejų lyginamųjų čempionato dalyvių daug maž apytiksliai sutapo 51-o dalyvio, t.y. 62% nuo sprinte ir ilgojoje dalyvavusiųjų. Iš jų 37-ių dalyvių (45% tiriamųjų sutapo su prognoze maža paklaida, o 27-ių dalyvių (33%) ypatingai gerai sutapo su išankstine "prognoze". Rašau kabutėse, todėl, kad tą skaičiavimą "prognoze" pavadinau tik pažaidimui. Tai ne kiek prognozė, o paskaičiuotas SPRINTO IR ILGOS TRASOS VIDURKIS KIEKVIENAM DALYVIUI. O po to dalyvių eiliškumas surikiuotas pagal abiejų trasų rungčių greičių vidurkius tam, kad galima būtų aiškiau lyginti rezultatų ir dalyvių savų galimybių išnaudojimo tendencijas. Jos, kurios neanalizuojant, yra labai užsislėpusios - vakar dienos rezultatus surikiavus su taip mano pravardžiuota "prognoze", daug kas aiškiai ir labai vaizdžiai atsiskleidžia. Štai pažiūrėkite - http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/varzybos-pasaulyje/sveicar-08oss/prognoze.htm
   

 Sausio 18 d. - penktadienį- III-čiojo čempionato rungtis - vidutinė trasa:ž
 
Pasigrožėkite - aukštas ir galingas norvegas, palikęs už nugaros silpnesnius. Jo galingas atsispyrimas lazdomis ir stumiasi į kalną greičiausiai.
 
13 val. 20 min.: Oi kaip nuostabu, mūsų Edita jau finišavusi  ir mes, už Kazlų Rūdos girioje pergyvenantys, galime triumfuoti - ji aplenkusi iš USA USA Alexandr-ą Josp-ę, iš SUI SUI Carmen Strub , mūsų kaimynę iš LAT LAT Lubov-ą Pavlukov-ą , na, ir svarbiausia, aplenkė iš priešingos pusės mūsų kaimynes žymiai didesnės už mus valstybės - buvusios senovėje bendroje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje - tai iš UKR UKR-os Ievgenii-ą Iaremenko ir Mari-ą Makodzeb!!!!
13 val. 30 min.: Tai jau medaliai pas moteris ir visos prizinikių šešetas aiškus:

pl name nation start radio 1 radio 2 time
1 Tatiana Vlasova RUS RUS 11:59 24:12 (1) 30:37 (1) 35:58
2 Olga Shevchenko RUS RUS 11:51 24:41 (4) 31:10 (3) 36:47
3 Natalia Tomilova RUS RUS 11:55 24:40 (3) 31:08 (2) 37:08
4 Mervi Pesu FIN FIN 11:57 25:30 (5) 32:39 (6) 38:00
5 Anastasia Kravchenko RUS RUS 11:41 25:39 (6) 32:20 (4) 38:03
6 Marttiina Joensuu FIN FIN 11:27 25:48 (9) 32:35 (5) 38:12

Štai absoliučiausia visų laikų planetos čempionė
 Tatiana Vlasova tik ką vėl tapo
 jau nesuskaičiuojamą kartą čempione.
 O paskui ją varo mūsų šios dienos didvyris mūsų Vilius.

Sausio 16 d. -  9 val. 30 min. vyrams prasidėjo   ilgo nuotolio rungties bendras startas, o moterys startavo po 20 min.  Kad kokybiškai stebėti šias varžybas, patartina atsiversti starto protokolus (vyrų ar moterų kaitalioti viršuje - dešinėje langelyje M21 ar W 21juos lyginti, žvelgianti į praėjusių metų pasaulio čempionato Maskvoje ilgo nuotolio rezultatų protokolus. .
13:35 Štai tarp vyrų medaliai jau išsidalinti !!! Netikėčiausias Švedijos triumfas. !!!

pl name nation start radio 1 radio 2 radio 3 time
1 Erik Rost SWE SWE 10:30 58:16 (3) 73:09 (1) 91:10 (1) 93:14
2 Peter Arnesson SWE SWE 10:30 58:22 (4) 73:20 (2) 91:12 (2) 93:21
3 Tomas Löfgren SWE SWE 10:30 59:50 (9) 73:51 (5) 91:17 (3) 93:25
4 Andrey Grigoriev RUS RUS 10:30 59:40 (6) 74:14 (6) 92:05 (4) 94:14
5 Staffan Tunis FIN FIN 10:30 58:07 (1) 73:46 (3) 92:08 (5) 94:15
6 Øystein Kvaal Østerbø NOR NOR 10:30 59:43 (7) 74:23 (7) 92:21 (7) 94:21
13:48 O mūsų moterys trasoje padėtį savo taiso. Pasirodo, Jolanta 1-oje radijo kontrolėje buvo 26-ta ir tokią pat poziciją ji užima 2-oje kontrolėje. pasirodė ir mūsų Edita. Ji 28-ta abiejose kontrolėse. štai ir Jolanta finišavo 26-ta. Šaunuolė! Išlaikė savo poziciją, nenusmuko.

PLAČIAU (įspūdžiai "gyvai", t.y., angl."live")


Apsilankykite Idre Fjall, spragtelėję
ČIA

 

   

Pasitikti žiemą į Švediją išvyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinė. Ji apsigyveno netoli Idres gyvenvietės garsiajame slidinėjimo kurorte Idre Fjall . ir ten treniravosi, o dabar -   Gruodžio 10 dieną pradėjo startuoti pirmajame Pasaulio taurės etape, kuris vyksta kaip tik minėtame Idre Fjall kurorte. (Beje, šis kurortas patenka į geriausių Švedijos slidinėjimo kurortų ketvertuką.) Pasaulio taurės pirmajame etape už Lietuvos rinktinę startuoja ir su Kazlų Rūdą daug bendro turėjusi sportininkė Edita Martusevičiūtė. Pažymėtina, kad jos pirmasis gyvenime varžybos prieš 13 m. buvo kaip tik Kazlų Rūdos girioje. Pasaulio taurės išvakarėse, gruodžio 9 d. visi sportininkai startavo trumpoje trasoje, taip vadinamoje "JWOC camp" varžybose, o po pietų vyko persekiojimo varžybos. Daugiau apie jas galima paskaityti ČIA.

Apie visas pasaulio taurės rungtis galima susipažinti aukščiau nurodytose svetainėse. Apie šių varžybų rezultatų vertinimus laukiame iš jau Lietuvon sugrįžusios rinktinės dalyvių bei trenerių.

O apie pasirodymą PT, kaip tai atrodo stebint iš Kazlų Rūdos girių - čia PAMATYSITE VĖLIAU. Lankykitės dažniau.

 


Maskvos širdyje prie Minino ir Požarskio paminklo

PRISIMINKIME PRAĖJUSIŲ METŲ PASAULIO ČEMPIONATĄ MASKVOJE!
(Nuotraukos
iš svetainės www.ski-o.lt)


Maskvos Chimkai gerai žinomi sporto pasauliui.


Atidarymas


 Visose rungtyse, kaip visad, geriausiai orientavosi ir pernai ir šiemet Ramūnė ARLAUSKIENĖ
 

Pačios laimingiausios akimirkos

Moterų komanda tapo prizininke
 


Kai Edita buvo jaunutė, ji jau nu tada pradėdavo tapti
visad jaunimo Lietuvos čempione, pirmiausiai žiemos trasose, o
vėliau ir vasarą jai nebūdavo lygių šalyje.

 


Tarp mūsų vyrų Nerijui- buvusiam pasaulio vicečempionui geriausiai sekėsi


Moterų rinktinė

Edita estafetėje paskutiniame etape slydo

   

 Kijeve 2007.VIII.18-25 vykęs


ČIA galite nukeliauti į Ukrainą - į čempionato tinklalapį

orientavimosi sporto
 
pasaulio čempionatas

 


Praėjusių metų pasaulio čempionato Danijoje
puslapis

Jame startavo sportininkai bei sportininkės ir ne kartą Kazlų Rūdoje dalyvavę varžybose.

Lankykitės dažniau!


Lietuvos orientavimosi sporto federacijos tinklalapis

Apie pasaulio čempionatą visas svarbiausias žinias lietuviškai, o taip pat visas nuorodas į šio renginio puslapius galima surasti ČIA.

 

 

 SKAIČIUOJAMOSIOS PROGNOZĖS ir visų kvalifikacinių varžybų sugretinimai     Kiek matematinis prognozavimas turi paklaidų, gretinkime   ČIA-

Taip pat ten  pat šalia vidutinės trasos finalinių varžybų REZULTATŲ  ANALIZĖS su Lietuvos aistruoliams įdomių sportininkų paryškinimais.

Kaip diskutuoja Lietuvos aistruoliai apie šį čempionatą, galima pasiskaityti forume http://osport.lt/ (Bendrame forume temoje
"
WOC2007 Ukraine)

ANALIZUOKIME!


WOC-06 Danijoje rezultatai

Pastarųjų pasaulio čempionatų REZULTATŲ SUGRETINIMAS

Čia gausite tikrą vaizdą, kokia dabartinė padėtis mūsų sporte. Čempionato analizės bus pateiktos vėliau

2005 m. vykusiose Kazlų Rūdoje Lietuvos jaunimo žaidynių varžybų dalyvės Rasa Ptašekaitė iš Vilniaus ir Kristina Rybakovaitė iš Kauno šiuo metu atstovauja Lietuvą planetos čempionate, kuris vyksta buvusioje Lietuvos teritorijoje. Čia, apačioje matote Rasą ir Kristiną sėkmingai įveikusias kvalifikacines varžybas ir patekusias į pasaulio čempionato finalus. (nuotraukos gautos iš Ukrainos


Mažieji kazlųrūdiečiai pernai Druskininkuose pasveikino vieną jauniausių pasaulio jaunimo čempionato prizininką VytautąJoną Gvildį, kuris dabar Ukrainoje tarp suaugusiųjų sportininkų yra irgi vienas jauniausių dalyviu.


Buvo karšta

Čempionato dienoraštis  ŽEMIAU unikaliausių kadrųUnikaliausi čempionato kadrai (Šios nuotraukos čempionato organizatorių platinamos internetu )


Thierry Gueorgiou
(tariasi "Žoržu") - WOC-07 didvyris, tapęs du kart pasaulio čempionu vidutinėje trasoje ir sprinte.

 Vidutinės trasos sidabrinė prizininkė Hely Jukkola

Hanny Allston iš Žaliojo kontinento
jauniausia pasaulyje superelitininkė šį kart čempione sprinte netapo, bet už tat labai patobulėjo ištvermės srityje

Visą laiką trasoje Adrei-jus Khramov-as buvo užsitikrinęs antos vietos poziciją

Pažiūrėkite! Ant buteliuko parašyta "heli"
Matomai gėrimų receptai parenkami kiekvienai asmenybei atskirai.

Minna Kauppi
 


Matthias-as Merz-as įtikinamai laimėjo ilgos trasos rungtyje. Pažymėtina, kad tai vienas iš unikaliausių pavyzdžių pasaulyje, kad ištvermės rungtį laimėtų tik 23 metus teturintis buvęs jaunimo 2 kart pasaulio  čempionas (2003-2004 m.m.) ir vėl stipriausiu planetoje taptų jau tarp suaugusiųjų tik po 3-jų metų


Dar svarbiau yra tai, kad ir sprinto rungtyje Matthias-as iškovojo antrą vietą, tik 0,9 sek, užleisdamas į priekį antrą kart Ukrainoje tapusį čempionu Thierry Gueorgiou.


Mats Haldin-
as iš Suomijos finišavo 4-tas

 

Suomijos triumfas

DUBLIS

Retai taip būna, planetos sporto istorijoje, kad ant aukščiausios pakylos užliptų iš tos pačios šalies
 


Ši nuotrauka tinkamiausia istorijai
Čempionas ilgos trasos ir antras sprinte - tai universaliausio orientacininko pasaulyje pavyzdys

 

Čempionato dienoraštis - 2 (dienoraštis-1 APAČIOJE)
 Komandinių  ESTAFEČIŲ varžybos 

Very Happy Laba dienaExclamation

10:00 Ir taip, vietoje "prognozių", čia papyliau po finalinių varžybų KOMANDŲ PASISKIRSTYMĄ vidutinėje ir ilgoje trasoje geriausių 3-jų vietų sumą finalinėse v-bose. Tos valstybės, kurios neturi 3-jų įskaitinių dalyvių finale - tų komandų čia nėra. Gavusiems diskval-us daviau 50-tos vietos balus.
.....moterys .......................................... vyrai
1. suom...........3(vietų suma)..............1. šveic.......17(vietų suma)
2. norveg ......12(vietų suma)............. 2. suom......18(vietų suma)
3  šved .........19(vietų suma)..............3. norveg... 22(vietų suma)
4. dan ...........24(vietų suma).............4. šved....... 28(vietų suma)
5. šveic.. ......25(vietų suma)............. 5. rus......... 34(vietų suma)
6. rus ...........28(vietų suma)............. 6. pranc..... 41(vietų suma)
7. ček ...........31(vietų suma)............ 6. ukr......... 41(vietų suma)
8. austral. ....47(vietų suma)..............8. est......... 49(vietų suma)
9. liet...........53(vietų suma).............9. ček..........51(vietų suma)
10. est .........66(vietų suma)...........10. d.brit..... 53(vietų suma)
11. ukr.... ....70(vietų suma)...........11. latv........ 63(vietų suma)
12. d.brit ....79(vietų suma)............12. slovak.. .64(vietų suma)
13. pranc. ...86(vietų suma)...........13. austria... 66(vietų suma)
14. vengr... .94(vietų suma)...........14. vengr..... 84(vietų suma)
15. bulgar ..102(vietų suma)......... 14. dan....... 84(vietų suma)
16. rumun 104(vietų suma)...........16. liet.. .....96(vietų suma)
17. latv .....108(vietų suma)..........17. bulgar... 91(vietų suma)
18. vok ....116(vietų suma)
Kaip matom, Lietuva čia prastai atrodo todėl, kad Sandrai šiaip sau ir ypač Simui labai nepasisekė, tad tikėkimės, kad estafetėje bus jiems geriau.

11:00 Net pusvalandžiu pavėlavęs įsijungiu ir matau jau pirmąjį etapą perdavusį antrajam.
Mūsų Kristina, turinti didelę patirtį bėgti pirmame etape, perdavė estafetę 10-ta, aplenkusi Australijos atstovę Jo Allison , o svarbiausia - aplenkė savo bendraamžes, senas savo varžoves - prancūzaitę Capucine Vercelotti, ukrainietę Yaroslava Trygubyak , baltarusę Tanią Zhuravlevą, nežymiai vyresnę estukę Anniką Rihmą, o, svabiausia - Kristina aplenkė gana stiprią savo bendraamžę iš Bulgarijos Antoniyą Grigorovą Very Happy Very Happy Very Happy Manau, kad bulgarės daro buvusią "jaunųjų lietuvišką" klaidą, leisdamos į pirmą etapą tokią pajėgią orientacininkę Twisted Evil

11:35
Ai, ai jai, jai Exclamation Antrame etape už Kristiną stipresnė Indrė užleidžia pozicijas prancūzei, estei ir Žaliojo kontinento atstovei Grace Elson.Crying or Very sad Tai labai tobulėjančio OS-o šalis. Pernai mūsų moterys Danijoje per estafetę kaip tik Australijai buvo pralaimėjusi nežymiai. Negi dabar australietės dar labiau  padidins skirtumą? Tikėkimės, kad mūsų stipriausioji Sandra nepasiduos
11:48
  Va - je .. Tau Exclamation Jau komandos finišavo. Pranešė, kad Sandra per kelias vietas atsilošė Very Happy Very Happy Very Happy Taip - 3 vietas atlošė Exclamation Šaunuolė Very Happy Very Happy 
Gaila, kad mano skaičiuojamosios prognozės ir savojo ilgos-vidutinės trasų finalų lygio nepasiekė merginos. Crying or Very sad Na, bet ką norėti, juk komanda be trenerio išvykusi. O kaip tik TRENERIS ČIA - ESTAFETĖJE YPATINGAI KOMANDAI REIKALINGAS. Kokia gali būti komandos taktika, kai tik vadovas iš dalyvių, o trenerio nėra. Evil or Very Mad

11:56
Ir štai vyrai ruošiasi - jų startiniai numeriai atitinka tas vietas, kurias jie užėmė praėjusiais metais Danijoje. Pirmuoju numeriu startuoja Rusijos komanda, kuri lygiai tokia pačia sudėtimi startavo. Daugiausiai medalių estafetėje per visus čempionatus turi Norvegai.
12:00 Ir štai  duotas startas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!12:38 Na ka-gi, Nerijui trasos pradžioje viskas savo vietoje, kaip pagal skaičiuotes 22-oje vietoje, žemiau prognozuojamos 16-tos vietos, nes ne visos komandos toje skaičiuotėje parodytos. Yra patarlė "Aukščiau bambos neiššoksi". Todėl laikykime špygas Idea kišenėje, kad žemiau nekristų.
12:44 O. Nerijus pakilo į 18-tą Exclamation Yra viltis. Idea Kaip apie ją patarlė sako? Ai - nesakysiu - čia ji visai netinka
.
12:50 Taip ir perdavę estafetę Nerijus 18-tuoju. Gaila, kad tik kaimynas
Edgars-as  Bertuks-as ir dar šiauresnis  Sander-is Vaher -is ankščiau perdavė. Bet nepergyvenkime, pagal skaičiuotę viskas vietoje. Norėtųsi geriau nei galimybės, bet estafetėje taktiką gal vyrai turės užslėptą.  Mes juk visi žinome, kad vyrai ją tikrai turi paraką lemiamai atsargai pasidėję Idea Juk antruoju etapu bėga tai Simas.
12:56
Taip ir perdavę estafetę Nerijus 18-tuoju. Gaila, kad tik kaimynas Edgars-as Bertuks-as ir dar šiauresnis Sander-is Vaher -is ankščiau perdavė. Bet nepergyvenkime, pagal skaičiuotę viskas vietoje. Norėtųsi geriau nei galimybės, bet estafetėje taktiką gal vyrai turės užslėptą. Idea Mes juk visi žinome, kad vyrai tikrai turi paraką lemiamai atsargai pasidėję Juk antruoju etapu bėga tai Simas.
13:19
Ir taip akivaizdžiai matome tą lietuvišką paraką - jau tuoj Žaliąjį Kontinentą Simas pagaus. Šitiek vietų atsilošė Exclamation Exclamation Exclamation Atrodo, tiek pirštų ant rankos, kaži, ar yra Rolling Eyes

13:30 Na, bet matome, kad norvegas Anders Nordberg-as Andrey-jų Khramov-ą gaudo - pamažino skirtumą vos iki min. Ai - jau vėl rusas nutolo per keletą sek. Wink
13:35
Jau Simas JulianDent-ą iš Australijos beveik ant 1,5 min. patvarkė ir iš "velnio tuzino" vietos iššoko Very Happy
Ar iš audio kas nors garsą girdite Question Aš tai bent tik to garso spalvotais ratilais grožiuos, Rolling Eyes nors garsiakalbis mano tai gyvas.

Štai užeikime į www.Oforum.lt :

Parašytas: Št., 08 25 2007,   
Juozas rašo:
simas i 10 ilipo Very Happy
Parašytas: Št., 08 25 2007, 12:49     Rašyti temą:
makeris rašo:
opalei mane nuo khram,ovo per etapa simas gavo tik 42 sec Smile saunuolis 8 vietas atlose Smile Jonui bus sunku bet laikom spygas visi Laughing

14:00 Jo iš paskos  JonoVytauto varo kieti finalistai, tokie, kaip Lukas Bartak (Sovakija), Michal Smola Čekija) Jų pavardes komentatoriai ištysai minėjo.

vosvos
Meistras
parašytas: Št., 08 25 2007, 13:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Slovakija gavo DSQ antrame užbėgime.
   14:00 Jo iš paskos JonoVytauto varo kieti finalistai, tokie, kaip Lukas Bartak (Slovakija), Michal Smola (Čekija) Jų pavardes komentatoriai ištysai minėjo. Svarbu, kad nors Australijai nepasiduotų mūsų komandos ir vos ne viso čempionato jauniausias. Jo bendraamžių šiame suaugusiųjų čempionate vos keli, o už jį jaunesni gal 2 ir visi tie labai jauni beveik tik iš egzotinių šalių.(Pasižiūrėkite mano paryškintus rez-us, jose tikrai kai ką įžiūrėsite)
14:11 Valentin-as Novikov-as finišavo. Vadinasi rusai, kaip Danijoje pernai - vėl laimėjo Idea Idea Idea

   14:21 Tai kaip tai tie ir mano paminietieji aplenkė mūsų jaunėlį. Ir tai taip turėjo būti. Taigi mūsų JonasVytautas tikras didvyris, kad atsilaikė prieš kitus. Juk jis jau, gal komandoje mūsų stipriausias, kad varė paskutinįjį garbingiausią etapą. Kaip gerą, kad nors vyrai pavarė virš galimybių individualių varžybų Exclamation Vadinas, už taktiką tik geras pažymys. Very Happy Very Happy Very Happy
 

Čempionato dienoraštis - 1
 
Ilgos trasos finalas rugpjūčio 23 d.

Reportažą rašo KRSC treneris-sporto mokytojas
Vytenis Aleksandraitis:

10:40  Štai jau vyksta varžybos, įsijungiau, kai jau daugiau nei pusę dalyvių startavo. Tarp moterų kol kas ryškiai pirmauja švedė
Lena Eliasson. (Jai mano eksperimentiniai netikslūs - nepilni paskaičiavimai prognozuoja 6-tą vietą.)
10:58
Štai suomė Nina Kaupi prisivijo lyderę švedę ir ji atsilieka tik 4 sek. !  (Jai prognozuoju antrą vietą) Mūsų Rasa ir Sandra dalinasi 37- 38 vietomis, tarp kurių skiria tik 4 sek. jos lenkia savo seną varžovę bulgarę Antoniyą Grigorovą ir labai garsią  čekę Daną Brožkovą. Stebuklą daro buvusi Rasos ir Editos žymiai silpnesnė varžovė visuose EYOC ir JWOC ukrainietė Yaroslava Trygubyak, kuri yra šiuo metu net 5-ta. 
11:36
  Trasoje įvyko perversmai. Prieš tai pranešti rezultatai apsivertė aukštyn kojom.  Minėta bulgarė Antoniyą Grigorova - nuolatinė mūsų žiemos rintinės narės, daug kartų Kazlų Rūdoje startavusios ir treniravusios Editos Martusevičiūtės varžovė, stebuklą daro ne tik su slidėm, bet ir čia dabar, Ukrainos trasoje iššoko į  net 6-tą vietą.Exclamation
11:44
 Finišavo mūsiškė Indrė Valaitė, kurios dabar rezultatas 5-tas. O jame po lyderės norvegės  Marianne Andersen, antroje vietoje, atsilikusi 30 sek. garsioji jaunoji australietė Hanny Allston
12:04  
Tik finišavo praėjusių metų bronzinė prizininkė čekė Dana Brožkova, kuri dabar užima 7-tą vietą ir nežymiai geriau nei mūsiškė Indrė Valaitė. Taigi sveikinkime Indrę su gana neblogu rezultatu. Jis dar smuks, bet tikėkimės - dar nedaug. Prie žiūrovinio punkto artėja Andrejus Kramovas, kuris tampa trasoje lyderiu. Trasoje tampa lydere suomė Nina Kaupi  Exclamation
12:17 
    Štai čempionato stebuklas - dvi suomės Nina Kaupi ir  Heli Jukkola parodo vienodą rezultatą ir tampa jos abi čempionėmis. Tai nuostabiausias Suomijos triumfas.ExclamationExclamationExclamation
12:30
Very Happy Ir štai - pildosi mano prognozuojamieji skaičiavimai - trasoje pirmauja šveicaras Matthias Merz-as (Switzerland  1984). Atkreipkite dėmesį - koks jaunas ir jau pretenduoja į čempiono vietą tokioje ilgoje trasoje!  Tai mūsų Simo bendraamžis. Prisiminu Lenkiją -04, kaip Simas su Matthias-u  stovėjo ant jaunimo pasaulio čempionatų pakylų, dalindamiesi medaliais.
12:42
  Ir taip Matthias finišavo - buvęs Jaunimo pasaulio čempionatu, dabar tapo suaugusiųjų čempionu. Taigi MANO SKAIČIAVIMAI NEAPSIRIKO - skaičiai rodė, kad jis ir turi tapti čempionu. Very Happy Taigi aritmetikos dėka galima išskaičiuoti, kas taps čempionu.
12: 47 
Tuojau pat vyks apdovanojimai. Gaila, Very Happy kad iš perdavimų labai trūkinėjo radijo rezultatai  ir dabar jie jau neberodomi. Taigi čia viską surašiau iš komentatorių kalbų. Taigi šiuo metu prie stendo būriuojasi žiūrovai ir vyks pirmasis apdovanojimas. Čempionai ir prizininkai stos ant pakylų - jiems bus įteiktos gėlės, o vakare vyks oficialusis apdovanojimas - bus teikiami medaliai. Taigi palaukime oficialių rezultatų - kas nekantrauja - patys nukeliaukite į Ukrainą per čempionato emblemą esančią viršuje - kairėje.